הרכבים המשפחתיים שיחסכו לכם כסף

כל רכישת רכב היא הוצאה לא קטנה, הן בעת הרכישה, והן בהוצאות השוטפות שלה, החל מדלק, טיפולים, ביטוח רכב ועוד. זו הסיבה שאם אנחנו עומדים בפני רכישת רכב, מוטב שנרכוש אחד שלפחות בהוצאות השוטפות יעזור לנו לחסוך כסף, כך גם אם נשלם עליו הרבה בעת הרכישה, לא נצטרך להשקיע בו הרבה בהמשך.

אחד מכלי הרכב החסכוניים ביותר שיש כיום מבחינות רבות הוא הרכב המשפחתי. כיום יש נטייה ליצרניות רכב לייצר כלי רכב משפחתיים חסכוניים בדלק, חסכוניים בטיפולים, כלי רכב שמחזיקים זמן רב, כך, שאחרי רכישתם, לאורך טווח זמן ארוך, אנחנו משקיעים בהם מעט מאוד, ויכולים ליהנות במובן מסוים מהחזר ההשקעה. במידה ואנחנו מוכרים את הרכב בזמן הנכון, אזי שאנחנו יכולים גם להרוויח עליהם בסופו של דבר.

לפני שנציג מספר דוגמאות לכלי רכב משפחתיים שיכולים להקל עלינו בהוצאות, חשוב לציין שבין המאפיינים השונים עליהם אנחנו צריכים להסתכל, חשוב שנשים לב גם לביטוח רכב. ישנם כלי רכב שהביטוח עליהם יקר יותר, מסיבות שונות, אם מדובר ברכב יקר ערך, רכב מועד לבעיות, רכב שהוא לא מספיק בטוח, לכן כאשר אנחנו רוכשים כלי רכב משפחתי, עלינו לבחון האם יהיה עלינו לשלם ביטוח רכב יקר יותר בגלל שמדובר בדגם בעייתי.

דוגמאות לכלי רכב משפחתיים וחסכוניים

נהוג לחלק את כלי הרכב המשפחתיים למספר קטגוריות. הקטגוריה הראשונה הוא רכב קומפקטי, כאן נמצא כלי רכב חסכוניים כמו מאזדה 3, פיזיו 308, פורד פוקס. בקטגוריה של רכב משפחתי מיני וואן, אפשר למצוא כלי רכב כמו מיציבושי אאוטלנדר, סיטרואן C4, ובמכוניות היותר גדולות נמצא את הלקסוס ומאזדה 6. אם אנחנו מחפשים רכב משפחתי קטן, אז נמצא כאן פ'יזו 2008, פיאט 500L, טיוטה אוריס ורנו מגאן.

לצד החיסכון בדלק ובבלאי, וכן בפוליסת ביטוח רכב, עלינו לבחון גם את אלמנטים של ביצוע . הרי אלמנטים אלו ישפיעו אף הם על ערכים של חסכון וביניהם של הביטוח. ככל שהרכב טוב יותר, ופחות מועד לבעיות מכאניות, כך הסיכוי שנצטרך לקחת אותו למוסך קטן יותר, מה שאומר שאנחנו לא נצטרך להשתמש רבה בביטוח לצורך טיפולים, וכן נחסוך עלויות שונות בו.

מבחינת ביצועים אפשר לציין את הטיוטה קורולה, רכב מסור, רמת גימור איכותית, נחשבת כלי רכב אמין. המתחרה שלה היא מאזדה 3 שגם היא מציגה רכב איכותי, עם מנוע חזק מאוד, שלוש רמות גימור, תיבת הילוכים חזקה. דוגמא נוספת לרכב איכותי וטוב הוא סקודה אוקטביה. רכב שנחשב זול יותר עם מנוע קטן יותר, אך נחשבת אמינה ואיכותית גם כן.

לסיכום חשוב להדגיש, רכישת רכב הוא דבר שדורש מאיתנו תשלום של עשרו אלפי שקלים, בהנחה וכל שבוע נצטרך למלא דלק, אז מדובר כמעט על 800 שקל נוספים כל חודש. לכן חשוב שנוכל להקטין כמה שיותר בהוצאות השוטפות שלנו.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.