הרכבת הקלה תאריך את שעות הפעילות לקראת ראש השנה ויוה"כ

משרד התחבורה והנהלת הרכבת הקלה נענו לפניית המשנה לראש עיריית ירושלים והודיעו כי זמינות הרכבת והתחבורה הציבורית תתוגבר בליל התרת נדרים ובעשרת ימי תשובה

 

משרד התחבורה והנהלת הרכבת הקלה נענו לפניית המשנה לראש עיריית ירושלים והודיעו כי זמינות הרכבת והתחבורה הציבורית תתוגבר בליל התרת נדרים ובעשרת ימי תשובה, זאת בעקבות מאות אלפי מבקרים ומתפללים המגיעים בימים אלו לירושלים ופוקדים את הכותל המערבי על מנת להשתתף במעמד הסליחות.

בעקבות כך, פנה המשנה לראש עיריית ירושלים, דב קלמנוביץ' ומחזיק תיק התיירות בעירית ירושלים למשרד התחבורה ולהנהלת חברת סיטיפס, המפעילה את הרכבת הקלה בעיר, על-מנת שיאריכו את שעות פעילות הרכבת, שכן יש לה תחנה הסמוכה לכותל.

בפנייתו של קלמנוביץ נכתב "כידוע, אנו נמצאים בעיצומם של ימי הסליחות ועשרת ימי תשובה, תקופה בה נוהגים בית ישראל להרבות בתפילות ובאמירת הסליחות. לעיר ירושלים נוהרים בתקופה זו המוני אנשים כדי לזכות באמירת הסליחות ברחבת הכותל המערבי. בימים אלו נערכים גם סיורי סליחות מאורגנים ותפילות מאורגנות לאמירת הסליחות, המתחילות לרוב בשעה 24:30".

בהמשך נכתב כי סביב הכותל המערבי מצטבר עומס תחבורתי גדול מאוד ועל כן מבקש קלמנוביץ' להאריך את שעות פעילות של התחבורה הציבורית והרכבת. הנהלת משרד התחבורה הרשות לתחבורה ציבורית והרכבת הקלה נענו לבקשתו של קלמנוביץ', ולפני שעה קלה התקבלה ההחלטה שזמינות הרכבת תתוגבר בליל יום כיפור, ואף יוארכו שעות פעילות הרכבת עד 2:00 לפנות בוקר, כך שמתפללי הסליחות יוכלו להחנות את רכביהם בחניונים ולהגיע לכותל ברכבת הקלה. עוד נכתב במכתב כי החל מחודש תשרי ועד לערב יום כיפור, קווי האוטובוסים 1 ו-3 הנוסעים לכותל יפעלו במתכונת מתוגברת עד השעה 03:00 לפנות בוקר.

קלמנוביץ' אמר לאחר שהבקשה נענתה: "אני מודה למשרד התחבורה ולהנהלת הרכבת הקלה שנענו לבקשתי. הארכת שעות פעילות הרכבת ותגבור האוטובוסים הם צעד חשוב המעניק הזדמנות שווה לכל תושבי ירושלים ולבאים אליה להגיע לסליחות בכותל. הארכת שעות התחבורה הציבורית בלילה שלפני ערב יום כיפור הנה דבר שיקל לא רק על תושבי הבירה, אלא גם לבאים מחוץ לעיר בלילה האחרון של הסליחות לכותל. המוני בית ישראל יוכלו להגיע , לבקר ולשאת תפילה בכותל המערבי ולחוות את קדושת העיר והמקום"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.