הרכבת רשאית לעבוד בשבת

פרקליטות המדינה טענה בפני בג"ץ כי יש לדחות את העתירה של מרצ נגד ביטול העבודות וכי האישור לעבוד בשבת בתוקף. {המדינה לבג"ץ }

בתשובת המדינה  לעתירה נגד החלטת ראש הממשלה להפסיק את העבודות של הרכבת בשבת נטען כי  ההיתר לא בוטל או הותלה והינו בתוקף, ומשכך רשאית רכבת ישראל לעשות בו שימוש כל עוד לא הותלה או בוטל".

המדינה קראה לבג"ץ לדחות את העתירה שהגישה יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, שקראה להוציא צו ביניים נגד ההחלטה. מתגובת המדינה עולה כי הרכבת רשאית להמשיך בעבודות בשבת עד לסוף חודש ספטמבר – אלא אם שר העבודה והרווחה חיים כץ יחליט אחרת. התשובה לא מפרטת כיצד התקבלה ההחלטה לעצור את העבודות בסוף השבוע האחרון.

 

המדינה ביקשה מבית המשפט לדחות את העתירה מכיוון שהיא נוגעת לסוף השבוע שעבר – ולכן אינה רלוונטית. "דין העתירה להידחות על הסף שכן העתירה כולה מתייחסת לעבודות שבוצעו בסוף השבוע שחלף, ומשכך כל הסעדים המתבקשים בגדרה אינם אקטואליים עוד ולפיכך הם תיאורטיים לחלוטין", הדגישו בפרקליטות. עם זאת, תגובת המדינה התייחסה גם לסוגייה העקרונית: "לרכבת ישראל ניתן היתר מיוחד להעסקת עובדים במנוחה השבועית. מדובר בהיתר לכלל חודש ספטמבר וביכולתה של רכבת ישראל להחליט באילו שבתות לנצל את ההיתר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.