הרכב המשפחתי הראשון שלכם

רכב משפחתי צריך להיות בטיחותי, חסכוני ונוח. אם גם אתם מתלבטים לגבי הרכב הראשון, כדאי שתכירו את מערכת השיקולים שעומדת מאחורי אחת הרכישות הכי חשובות בחיים שלכם

בשנת 2015 נמסרו בישראל סך הכל 254,748 רכבים חדשים, כאשר מתוכם 198,506 מכוניות משפחתיות. אם לוקחים בחשבון שכמות הרכבים שירדה מהכבישים באותה שנה לא מגיעה אפילו ל-50%, קל להסיק מדוע היצע המכוניות נמצא במגמת עלייה. המשמעות מבחינתכם כנהגים ברורה: יש יותר מכוניות, הביקוש נשאר קשיח והמחירים אמורים לרדת.

מצד שני, המחיר הוא כמובן לא השיקול היחיד בבחירת רכב. כל משפחה שרוצה לקנות את הרכב הראשון שלה חייבת להתייחס לשורה ארוכה של שאלות. רכישת רכב היא ככל הנראה אחת העסקאות הכי חשובות של המשפחה בשנים הקרובות, כי היא משפיעה ישירות על איכות החיים ועל הבטיחות. אז איך בוחרים את הרכב המשפחתי הראשון ואיזה דגמים דורשים תשומת לב מיוחדת?

כך תדעו מה ההוצאה האמיתית על הרכב המשפחתי

תג המחיר שמופיע על הרכב שאתם עומדים לקנות חושף רק טפח קטן מרשימת ההוצאות האמיתית. קחו בחשבון את צריכת הדלק, את הסחירות ואת האבזור ואל תתביישו להגיע לאולמות התצוגה כדי לראות מקרוב מה שוות כל התוספות שהיצרן מעודד אתכם לרכוש בנפרד.

העדיפו רכב חסכוני ומעט יקר יותר על פני רכב שצורך הרבה דלק, גם אם המשמעות היא הלוואה קצת יותר גדולה מהבנק. התייחסו לסחירות הצפויה של הרכב ובדקו את אובדן הערך שלו בתקופה המקבילה הקודמת. במידה ואתם מתכננים רכישת רכב משפחתי ראשון מחברה מתמחה או ישירות מהיבואן, התמקחו לגבי האבזור ובדקו אפשרות לוותר על אבזור עשיר לטובת הנחה.

מפרט טכני הוא לא מילה גסה

רבים מבין רוכשי רכב ראשון חוששים להשוות בין דגמים לפי המפרט הטכני. למרות הרשימה המאיימת שחלקה מוכר רק למכונאים ואנשי מקצוע, גם אתם יכולים להשתמש במידע הזה כדי להשיג עסקה טובה.

בדקו את ממדי הרכב, ודאו שהם מתאימים לצרכים שלכם ושימו לב למרווח הפנימי. יש דגמים שמתאימים למשפחות עם שלושה ילדים בנוחות אופטימאלית, לעומת דגמים ששייכים לאותה קטגוריית מחיר אך מציעים נסיעה נוחה למבוגר עם ילד בלבד.

עקבו אחר פרסומים בתקשורת ותוכלו להשוות בין רכבים גם לפי יחידת כוח, ביצועים ותצרוכת דלק ממוצעת. בנוסף, מעקב מן הסוג הזה יחשוף אתכם למבצעים על הדגמים הנפוצים.

יש הרבה דגמים שמשווקים כיום כרכב ראשון אידיאלי לבעלי משפחות והורים לילדים. בקטגוריה הזו תוכלו לבחור למשל סוזוקי crossover או דגמים אחרים עם יתרונות דומים. זהו רכב פנאי-שטח משפחתי, שמספק גם הנאה מרבית בנהיגה וגם נוחות, מרווח ובטיחות לכל המשפחה. לבסוף, בדקו גם את העיצוב של הרכב וזכרו שאתם אמורים ליהנות ממנו ולא רק להגיע ממקום למקום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.