הרכב של תשעה שופטים ידונו בחוק הגיוס

בית המשפט העליו הודיע היום כי הרכב מורחב של תשעה שופטים ידונו בעתירת יש עתיד שביקשו לבטל את התיקון לחוק הגיוס. עופר שלח: אני בטוח שהשופטים יפסלו את החוק הרע. {הרכב מורחב}

בית המשפט העליון הודיע היום כי יידון בעתירה של 'יש עתיד' נגד ביטול חוק הגיוס בהרכב מורחב של 9 שופטים . בית המשפט העליון דרש מהמדינה להשיב לעתירה עד ה 31.3.16 ולנמק מדוע אין תוקף לחוק שירות בטחון על פי השינויים שהוכנסו בחוק בכנסת בחודש נובמבר האחרון בעקבות ההסכמים הקואליציוניים.

כזכור, בעקבות ביטול חוק השוויון בנטל כפי שהוא מכונה ביש עתיד, לאחר שחברי הכנסת החרדים הצליחו לתקן את חוק הגיוס בקדנציה הנוכחית, הגישה מפלגת 'יש עתיד' בשיתוף התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל עתירה לבג"ץ בחודש נובמבר האחרון.

בהודעת יש עתיד נכתב כי החוק שיש עתיד העבירה בקדנציה הקודמת, הוא חוק היסטורי שמאגד את כולם תחת חוק אחד- חוק שירות בטחון. כזכור, בג"צ פסל בעבר את חוק טל כיוון שאינו היה חוקתי, וביטול החוק לא יעבור את מבחן בג"צ ורק יעודד פילוג ושסע בחברה הישראלית.

מיש עתיד נמסר כי "בתקופה של מצב ביטחוני קשה, כאשר כוחות הביטחון מתמודדים מול גל טרור מתועב – דווקא בזמן הזה ממשלת ישראל מבטלת את חוק השוויון בנטל. זאת פשיטת רגל מוסרית. יד אחת שולחת את טובי בנינו להגן על חיינו והיד השנייה בוגדת בעקרון הבסיסי ביותר של שירות חובה לכולם. זה בלתי נסלח".

יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ עפר שלח אמר בתגובה: "אני שמח על החלטת בג"צ לדון בעתירה שהגשנו בסוגיית השוויון בנטל בהרכב מורחב ובהקדם. אני בטוח שבג"צ יפסול את השינוי הרע בחוק שעשתה הממשלה הנוכחית ויאמץ את הדרך שהובילה יש עתיד להגברת השווין בנטל ושילוב החרדים בשירות הצבאי ובשוק העבודה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.