הרכש החדש של כחלון: הלוחמת הגדולה נגד "הדרת נשים"

רחל עזריה, מי שהתפרסמה במאבקים שניהלה נגד ההפרדה המגדרית באוטובוסים ובמדרכות בירושלים, הודיעה הבוקר על הצטרפותה למלפגת 'כולנו'

רכש חדש למפלגת 'כולנו' בראשות משה כחלון: רחל עזריה, סגנית ראש העיר ירושלים.

עזריה נחשבת ליריבה מרה של הנציגים החרדיים בעירית ירושלים, כאשר בקמפיין לבחירות המוניציפליות ב-2008, הובילה מאבק נגד חברת פרסום שסירבה לפרסם את תמונתה על גבי אוטובוסים ברחבי העיר מחשש שתמונות של נשים על גבי אוטובוסים מביאים להשחתתם. באוקטובר 2010, ניהלה מאבק בבג"ץ בשל אי-אכיפת החוק אשר אוסר הפרדת מדרכות בשכונות החרדיות. מאבק זה הוביל לסערה תקשורתית בינלאומית והעלאת נושא הדרת נשים לראש סדר היום הציבורי‏.. בבחירות 2013 עמדה עזריה בראש סיעת ירושלמים וכעת היא מכהנת כסגנית ראש העיר, משנה לתיק החינוך, ומחזיקת תיק מעמד האישה.

במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר בירושלים אמר כחלון כי "רחל כאן מאותה הסיבה שכולנו כאן, מאותה הסיבה שמפלגת כולנו קמה. המפלגה חרטה על דגלה מאבק במונופולים, בקרטלים ובקבוצות הכוח והמטרה שלנו היא להקל על חיי האזרחים בתחומי הכלכלה והחברה. רחל איתנו כאן כי היא הבינה כמו כולנו שלאן שאתה לא הולך ופונה אתה נתקל במונופול ובקבוצות כח. פעם זה פרטי ופעם זה ציבורי, וזה מתחיל מהמוצץ ותחליפי החלב ומסתיים בדירה צנועה. ולכן אנחנו צריכים אנשים כמו רחל עם תודעת שליחות אמתית, עוצמות ורצון להשיג את המטרה למען אזרחי ישראל".

בדבריה הסבירה עזריה מדוע החליטה להצטרף למפלגת כולנו: "משה יודע איך לשנות, הוא עשה המון לטובת אזרחי מדינת ישראל והוא יודע איך לשפר את חיי היומיום של האזרחים. אני הוכחתי שאני יודעת איך לפעול לטובת משפחות ואני רוצה להמשיך ולפעול למענן: להוזיל את הגנים לגילאי 0-3, להוזיל את הצהרונים, להתאים את ימי החופשה של ההורים לאלה של הילדים ולדאוג שכל משפחה תוכל לדאוג לקיום בכבוד לילדים שלה. אם את אמא לילדים קטנים ואם אתה אבא לילדים בגילאי בית ספר ואתם מרגישים שלילדים שלכם מגיע יותר מקומכם איתנו – אני מתחייבת לעבוד יום יום ושעה שעה בשביל הילדים שלכם כי ארבעת הילדים שלי נמצאים לנגד עיניי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. החותמת של קוקר ממש במקום המתאים!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב