טוב מאוחר: נתניהו מגבה את הרמטכ"ל (וידאו)

ראש הממשלה נתניהו פתח את ישיבת הממשלה הבוקר ואמר כי הוויכוח שהתנהל סביב דברי הרמטכ"ל, היה ויכוח סרק. "הרמטכ"ל אמר את המובן מאליו וממילא צה"ל וכוחות הביטחון נוהגים כך", אמר נתניהו

לאחר שהתבטא  באומרו כי  "לא הייתי רוצה שחייל ירוקן מחסנית על נערה בת 13", הגיע היום (ראשון) הרמטכ"ל גדי איזנקוט לישיבת הממשלה וזכה באיחור אמנם  לגיבוי ותמיכה מראש הממשלה נתניהו.

  צפו בראש הממשלה באדיבות רשת

הרמטכ"ל עורר מחלוקת לאחר שאמר במפגש עם תלמידי תיכון בבת ים כי "צה"ל לא פועל לפי סיסמאות כמו 'הקם להורגך השכם להורגו', אני לא רוצה שחייל ירוקן מחסנית על נערה עם מספריים".הדברים שאמר הובילו לדיון סוער במערכת הפוליטית על אמירתו השנויה במחלוקת.

ראש הממשלה נתניהו פתח את ישיבת הממשלה הבוקר ואמר כי הוויכוח שהתנהל סביב דברי הרמטכ"ל, היה ויכוח סרק. "הרמטכ"ל אמר את המובן מאליו וממילא צה"ל וכוחות הביטחון נוהגים כך", אמר נתניהו. "כל דבר שנאמר לאחר מכן נבע או מחוסר הבנה או מרצון לניגוח פוליטי, אלה וגם אלה פסולים. יש לשים את הדברים בצד ולהמשיך הלאה וזה בדיוק מה שנעשה בישיבת הממשלה".

השר לביטחון פנים געד ארדן כתב פוסט בפייסבוק בו אמר כי "דבר אחד היה חסר לי בסערה שעוררו דברי הרמטכ"ל על כך שחייל לא צריך לרוקן מחסנית על נערה בת 13 עם מספריים, איש לא ציין שזה מעולם לא קרה". היום הוא ביקש להבהיר את דבריו ואמר כי אין לו ולו מילת ביקורת אחת על דברי הרמטכ"ל. "דברי לצערי נופחו והוצאו מהקשרם על ידי התקשורת עצמה", אמר השר ארדן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.