הרמטכ"ל העניק את עיטור המופת ללוחם המצטיין באמ"ן

הטקס נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, ראש אגף המודיעין היוצא, אלוף הרצי הלוי, מפקדי היחידות ולוחמים

אתמול (ג'), התקיים טקס הענקת עיטור המופת ללוחם במערך המבצעים המיוחדים באמ"ן, וטקס הענקת צל"ש הרמטכ"ל לסיירת מטכ״ל וליחידות במערך המבצעים המיוחדים.

הטקס נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, ראש אגף המודיעין היוצא, אלוף הרצי הלוי, מפקדי היחידות ולוחמים.

עיטור המופת ניתן ללוחם, בין השאר, על הישג מבצעי בולט ומשמעותי ותרומה חשובה לביטחון מדינת ישראל. הלוחם הפגין בפעילות המבצעית אומץ לב רב, מקצועיות, נחישות, תושייה ודבקות במשימה – שראויים לשמש מופת.

צל"ש הרמטכ"ל ניתן לסיירת מטכ"ל וליחידות במערך המבצעים המיוחדים על פעילות מבצעית תוך הפגנת אומץ לב, נחישות, תושייה ודבקות במטרה תוך סיכון חיים. תרומת המבצעים לאמ"ן, לצה"ל ולביטחון מדינת ישראל רבה מאוד.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט: "המבצעים של היחידות לאורך השנים מאופיינים ביצירתיות, באומץ שמצוינות בו פעם אחר פעם היכולת המודיעינית, היכולת המבצעית, היכולת הטכנולוגית והיכולת האנושית, מה שמאפיין את כל המבצעים של היחידות לדורותיה. בכל זאת, אני חושב שבמבצע הזה היה דבר מה נוסף, הדבקות במשימה לאור המטרה והנחישות לבצע מבצע בתנאים מורכבים. בזכות הפעילות הזאת יש גם יכולת יוצאת דופן ברמה הטקטית, גם ברמה האופרטיבית וגם ברמה האסטרטגית. זה דבר שאנחנו פוגשים באופן שבו העליונות המודיעינית יוצרת לנו כמדינה וכצבא יכולת להתמודד עם הרבה מאוד

אתגרים. אני מצדיע ליחידות על הביצוע והתרומה לביטחון מדינת ישראל. אני מנצל את הטקס הקצר הזה להביע הערכה גדולה מאוד לראש אגף המודיעין, הרצי, שהתחלף אחרי שלוש וחצי שנים. הטקס הצנוע הזה והאותות המחולקים בו הם הצצה קטנה לעשייה מבצעית חסרת תקדים וייחודית שבוצעה בתקופתך. אני חושב שהיכולות והניסיון הביאו לדחיפה פנטסטית של היכולת המופלאה של מערך המ״מ ושל היחידות, לקידום אתגרים פורצי דרך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.