הרמטכ"ל שלח מכתב תלונה לנתניהו על ראש השב"כ, רה"מ נזף: "מספיק לריב"

רב-אלוף בני גנץ שלח מכתב חריף לראש הממשלה שבו הוא מתריע על משבר אמון חריף בין צה"ל לשירות הביטחון הכללי סביב מבצע "צוק איתן"

משבר חמור וחסר תקדים בצמרת הביטחונית: הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ שלח היום (ד') מכתב תלונה חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו על ראש השב"כ יורם כהן, הנוגע להתנהלות שירות הביטחון הכללי בתקופה של לפני תחילת מבצע "צוק איתן".

הפרשה נסובה סביב ישיבת קבינט מ-28 באוגוסט השנה, שבה סוכם מבצע "צוק איתן". ראש השב"כ יורם כהן העניק סקירה מצד שירות הביטחון הכללי למבצע ולקראת סוף דבריו אמר כי כבר בינואר התריע על כך שצפויה לפרוץ מלחמה.

השרים לבני ואהרונוביץ' דחו את הדברים ואמרו כי לא ידעו על התרעה שכזו, וגם ראש הממשלה נתניהו סיכם את הדיון כשאמר כי עבר על כל דוחות המודיעין ולא נתקל במסמך שטוען את הדברים.

בתוך כך, מוקדם יותר השבוע שודר בתכנית "עובדה" תחקיר שבו טענו בכירים בשירות הביטחון הכללי כי כבר בינואר 2014 התקבלו חומרי מודיעין שהצטברו אצלם, והתריעו בפני צמרת צה"ל על כך שחמאס עתיד לפתוח במערכה מול ישראל בתחילת חודש יולי.

מנגד, דחו בצה"ל את הטענות והתעקשו: "לא קיבלנו שום התרעה על מלחמה ביולי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הסכם פשרה מול הצבא- לא שייך לאלו שרגליהם עמדו על הר סיני ודו"ק,,, הפשרות מול הצבא רק שייך לעמלקים, ומשכילים, שהם גם רשעים ארורים, נכדי המן הרשע, לא מזרע יהודי וכו'
    גדולי הדור האמיתים לא עושים פשרות מול הצבא השמד-והטמאה, ואלו שעושים פשרות הם לא נכללים ברשימה של גדולי הדור….

    "אפיקורסים גמורים" מקבלי שוחד וכו' עליהם אמרו חז"ל אפילו על פתחו של גיהנום אינם חוזרים בתשובה וכו'

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב