"הרנטגן" נקלע לקשיים: "אברכים לא קיבלו מלגות"

משבר כלכלי פוקד את מוסדותיו של הרנטגן בנתיבות, מאות אברכים לא קיבלו כבר כמה חודשים את המלגות החודשיות

בחודשים האחרונים החל משבר כלכלי במוסדותיו של הרב יעקב איפרגן,(המכונה בפי כל  "הרנטגן"), שהביא למחסור חמור במוזמנים עבור מאות האברכים בנתיבות שלא קיבלו כבר כמה חודשים את המלגות החודשיות – כך מדווח 'וואלה'

המשבר הכלכלי אינו ברור, שכן הרב איפרגן נחשב לאחר הרבנים העשירים בישראל, ומשכך, החסידים מאמינים כי הרב יתאושש במהרה, והמלגות ייכנסו בקרוב לחשבונות הבנק שלהם.

האברכים הלומדים במוסדות של הרב איפרגן קיבלו עד לאחרונה כ-800 שקלים בחודש ממשרד הדתות ועוד כ-1,200 שקלים מהכולל שבראשות הרב איפרגן. בחמשת החודשים האחרונים הסתפקו החסידים רק במלגת הדתות.

"הוא נקלע לקשיים הוא מנסה לגייס את הכסף", אמר החסידים ל'וואלה', "הרב משקיע מאמצים גדולים כדי לצאת מהמשבר הכלכלי, ומנסה לגייס כספים עבור האברכים".

אחד האברכים שיתף את כתב 'וואלה' במצב הכלכלי החמור איתם מתמודדים האברכים שלומדים במוסדות, "יש אברכים שנכנסו לקשיים כלכליים, מנסים לחסוך בכל דבר אפשרי. האברכים דואגים". הוא עוד סיפר כי "זו שיחת היום בכולל, אבל למרות זאת האברכים מגיעים ללמוד בכל יום וממשיכים להתמיד בלימוד. יש בודדים שעזבו, אבל רובם מאמינים שבסופו של הדבר הכול יסתדר. כשאנחנו פונים אליו הוא אומר לנו, 'תמשיכו להתפלל, בסופו של דבר הכול יסתדר'".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.