הרעידה באיטליה: מניין ההרוגים עלה ל-247

מניין ההרוגים ברעידת האדמה באיטליה הולך וגדל, הבוקר הוא זינק ל-247, כך מסרו מקורות רשמיים באיטליה. 190 מההרוגים הם במחוז ריאטי. שרת הבריאות האיטלקית אמרה כי בין ההרוגים גם ילדים רבים.

מניין ההרוגים ברעידת האדמה באיטליה הולך וגדל, הבוקר הוא זינק  ל-247, כך מסרו מקורות רשמיים באיטליה. 190 מההרוגים הם במחוז ריאטי. שרת הבריאות האיטלקית אמרה כי בין ההרוגים גם ילדים רבים.

ההרס והחורבן ניכר בעיקר בכפרים שם נראו שרידי המבנים מוחצים תחתם עצים ומכוניות. במקביל, צוותי חילוץ רבים עדיין מנסים לאתר בני אדם העשויים להיות כלואים תחתיהן,  הצוותים נעזרים בכלבים ובציוד מתקדם.

מעת לעת קראו הצוותים לכל הנוכחים בזירות החילוץ לשמור על שקט בכדי שניתן יהיה לשמוע קולות של לכודים נוספים בין ההריסות.

"הרעידה הייתה חזקה יותר מכל רעש אדמה אחר שאני זוכר", אמר לוקה פצ'נדה, בן 65 שניצל מהרעש. "ללכת ככה בעיירה ולראות שלא נשאר ממנה זכר זה נורא. מעולם לא יכולתי לצפות לאסון כבד שכזה. גם בית ילדותי נהרס". ניצולה נוספת שוחחה עם כלי התקשורת כשהיא עטופה בשמיכה ומצביעה לעבר המקום בו עמד ביתה עד אתמול בבוקר. "זה היה הבית שלי ועכשיו הוא איננו", אמרה, "אין לי כלום עכשיו. מה אני יכולה לעשות?

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שוחח אתמול עם מקבילו האיטלקי, סרג'יו מטרלה, והביע את תנחומיו על האסון הכבד שפקד את העם האיטלקי. אובמה הצדיע לכוחות ההצלה ולאזרחים ששעו למקום האסון מהר ככל שיכלו על מנת להציל חיים. גם מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, הביע צער על האסון באיטליה ושלח את תנחומיו לעם האיטלקי .

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.