הרפובליקנים מודים: "אי אפשר להסביר את טראמפ" (הקלטה)

בעקבות הציוצים: צביקה ברוט, יועץ למפלגה הרפובליקנית בישראל מודה בשיחה עם ניב רסקין בגלי צה"ל כי טראמפ מפתיע אותו כל יום מחדש: "הנשיא החדש הוא דמות לא שגרתית שלא תמיד אפשר להסביר". האזינו. { אפקט הציוצים }

לאחרי שנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, האשים את נשיא ארצות הברית אובמה שהאזין למטהו במהלך הבחירות האחרונות, גם במפלגה הרפובליקנית נבוכים מהציוצים של הנשיא

צביקה ברוט, יועץ למפלגה הרפובליקנית בישראל מודה בשיחה עם ניב רסקין כי טראמפ  מפתיע אותו כל יום מחדש: "הנשיא החדש הוא דמות לא שגרתית שלא תמיד אפשר להסביר".

לדברי ברוט, "צריך להגיד ביושר שלא תמיד צריך לתרץ דברים שיהיו נראים שלא תמיד צריך לתרץ אותם. צריך להסביר משהו שאי אפשר להסביר אותו, ואני חושב שמתחילים להבין שמדובר בנשיא לא שגרתי קודם כל כי הוא אומר את מה שהוא חושב, יש לו סגנון מיוחד, הוא לא מתנצל וכשתוקפים אותו הוא תוקף בחזרה. להגיד לך שחייבים לאהוב את זה? לא".

אמש לאחר הנאום המתון והמפויס מול בתי הקונגרס, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שב לסורו לאחר ציוץ שנוי במחלוקת כנגד הנשיא לשעבר ברק אובמה שלטענת טראמפ "צותת לו".

וכך צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו:"נורא, בדיוק גיליתי שאובמה צותת לי במגדלי טראמפ מעט לפני הניצחון. הוא לא מצא כלום. זה מקארתיזם", צייץ היום טראמפ בשעת בוקר מוקדמת.

בסדרת ציוצים האשים את אובמה בביצוע מהלך לא חוקי. "אני מתערב שעורך דין טוב יכול לבנות תיק גדול מהעובדה שהנשיא אובמה האזין לטלפונים שלי באוקטובר, ממש לפני הבחירות", כתב טראמפ.

טראמפ הוסיף עוד לצייץ: "האם זה חוקי שנשיא יצותת במהלך מרוץ הבחירות? זהו שפל חדש". טראמפ לא הסתפק והוסיף: "כמה נמוך ירד הנשיא אובמה כשהאזין לטלפונים שלי במהלך תקופת בחירות מפחידה מאוד. זה כמו פרשת ווטרגייט. אדם רע (או חולה)!"

הפרשנים דרשו מטראמפ לחשוף את האמת,  ב"וושינגטון פוסט" כתבו כי טראמפ "היה מועמד של תיאוריות קונספירציה ועכשיו הוא נשיא של תיאורות קונספירציה". בן רודס, מיועציו הבכירים של אובמה, סתר את טענת טראמפ ואמר כי "נשיא לא יכול להורות על ציתות לאדם פרטי".

"אף נשיא לא יכול להורות על האזנות – אלו הגבלות שהוצבו כדי להגן על האזרחים מאנשים כמוך", כתב רודס לטראמפ בחשבון הטוויטר שלו. הוא גם השיב לרמיזה של טראמפ לתביעה נגד אובמה ("עורך דין טוב יכול לבנות מזה תיק גדול") וכתב: "רק שקרן יכול לעשות זאת".

מתברר כי הטענות של טראמפ לקוחות מדיווח באתר הימין הקיצוני "ברייטבארט", אותו ניהל בעבר סטיב באנון – כיום יועצו הבכיר של טראמפ. באתר נכתב כי "ממשל אובמה ניסה להשיג, ולבסוף הצליח, אישור להאזין לקמפיין של טראמפ". בברייטבארט כינו את המהלך "הפיכה חשאית נגד טראמפ" ונטען כי השדר מארק לווין פנה בנושא לקונגרס.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.