"הבדלה" מול בית רה"מ: "נתניהו מפלג את העם"

התנועה הרפורמית מסירה את הכפפות במאבקה מול ראש הממשלה, במוצ"ש תתקיים הבדלה המונית מול הבית ברחוב בלפור תחת הכותרת "נתניהו קורע את העם"

לאחר החלטת הממשלה על ביטול מתווה הכותל, התנועה הרפורמית מסירה את הכפפות במאבקה מול ראש הממשלה ויוצאת למחות כנגד ביטול מתווה הכותל. הרפורמים שקיבלו מראש הממשלה סטירת לחי מהדהדת רואים בנתניהו כ"בוגד" וכמי שקרע לגזרים את הברית ההיסטורית ביניהם.

במוצאי שבת הקרובה תערך הפגנה מחאה שתלווה בתפילת הבדלה מול ביתו של ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. "ממשלת ישראל הפקירה את הכותל לקיצוניים, הקפיאה את מתווה הכותל ובמקביל מקדמת חוק גיור שיפלג את העם היהודי", נכתב בהודעה.

בנוסף, התנועה הרפרומית יצאה לקמפיין וויראלי בפייסבוק בו השוותה בין ראש הממשלה שמדבר בעברית לראש הממשלה שמדבר באנגלית.

בשיחה עם חדשות 2 Online הסביר מנכ"ל התנועה ליהדות מתקדמת, גלעד קריב כי המאבק הוא של כל הישראלים. "תחושתנו היא שהרוב המכריע של הישראלים, מכל קצוות הקשת הפוליטית, מתנגד להחלטות הממשלה בנושא, ולא מבין מדוע לא ניתן למצוא פתרונות של פשרה ושלום".

"בשבוע האחרון פעלנו רבות בכנסת, אנחנו פועלים בתקשורת וברשתות החברתיות – אבל צריך גם לפעול ברחוב", טען קריב. "צריך להזים את הטענה שהנושא לא מעניין את הישראלים. זה אירוע ראשון מסדרת אירועים. אם הממשלה תמשיך לקדם את חוק הגיור נמשיך לקיים עצרות, הפגנות, כנסי מחאה – ולא רק בארץ".

"לצערי, הממשלה דוחפת את כולנו, הציבור הישראלי והקהילות היהודיות בתפוצות, לרגע המצער והמביש בו רבנים ומחנכים יהודים וחברי קהילות יעמדו עם שלטי מחאה מול שגרירויות ישראל בעולם", הזהיר קריב. "לפני שזה קורה, אנחנו מגיעים לבית ראש הממשלה כדי לבקש ממנו שלא ידרדר את יחסי ישראל והעם היהודי למשבר על מזבח של אינטרסים פוליטיים זרים, שניתן לטפל בהם בדרכים אחרות".

"אין מקום לחוק הגיור הזה במדינת ישראל – כבר היום ניתן להבטיח שעובדים זרים ומבקשי מקלט לא ינצלו את הגיור לרעה , וזה מה שקורה", הזכיר קריב. "אין צורך אמיתי בחוק הגיור, חוץ מהרצון של הרבנות להשתלט על תחום הגיור. הדרישה השנייה היא שהממשלה תעמוד בהתחייבויות, תכבד הסכמים ותיישם את מתווה הכותל. אנחנו מבקשים שהממשלה תכבד את עצמה, את אזרחי ישראל ואת היהודים בעולם", סיכם.

"הגיעו מים עד נפש" אומר עורך הדין יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית. "נגיע במוצאי השבת בכאב גדול אבל עם הרבה תקווה, ונאמר לראש הממשלה: 'עד כאן'. גם אנחנו יהודים. אני דור עשירי בירושלים, קצין בצה"ל, אב לבן ביחידה מובחרת – החלטת הממשלה היא סטירת לחי לי, ולחברי, ולכל יהודי ויהודייה באשר הם, בכל מקום בעולם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.