הרפורמים לנתניהו: "או אנחנו או החרדים"

מתיחות בין הרפורמים לראש הממשלה בסוגיית הכותל והמקוואות. "מסרבים לשינוי במתווה הכותל, נכונים לפשרה בחוק המקוואות" {אולטימטום}

החלטת הממשלה על הקמת רחבה אלטרנטיבית לתפילה מעורבת של יהודים, וחוק המקוואות מביא למתיחות בין הרפורמים לראש הממשלה בנימין נתניהו. הרפורמים בארה"ב מאיימים: כל שינוי בהחלטת הממשלה בסוגיית הכותל תפגע ביהדות התפוצות אך הבהירו: נסכים לפשרה במקוואות.

החלטת הממשלה על הקמת רחבה אלטרנטיבית לתפילה מעורבת של יהודים – נשים וגברים – בכותל המערבי, מתפרשת כהכרה רשמית של המדינה בזרם הרפורמי והקונסרבטיבי ומעוררת זעם רב במפלגות החרדיות, בערוץ 2 דווח כי הרפורמים ביקשו לשמר את המתווה עליו הוחלט בישיבת הממשלה לפני כשלושה שבועות והוסיפו כי יאותו לפשרה בסוגיית המקוואות – כשמתגיירי הרפורמים לא יעשו שימוש במקוואות הרשמיים המופעלים על ידי המועצות הדתיות.

הרפורמים דרשו מנתניהו לגנות את המתקפות של ההנהגה החרדית נגדם והבהירו כי לאחר שרב הכותל הרב רבינוביץ' שהיה שושבין ההסכם – חזר בו ולאחר שהרבנים הראשיים מסרבים להידבר איתם, הם מצפים להידבר עם ראש הממשלה. ראש הממשלה הבהיר להם כי הוא עמל על פיתרון – אך גיבושו נעשה בצורה שקטה לתועלת העניין.

לפי ההסדר שגובש בתחילה אך לא מקובל בשלב זה על המפלגות החרדיות הוא כי בתמורה לדרישה להתפלל ברחבת הנשים, תוכשר רחבה בחלקו הדרומי של הכותל, מצפון לקשת רובינסון ומדרום לשער המוגרבים. ברחבה, על פי המתווה, יתקיימו תפילות מעורבות של גברים ונשים ללא מחיצה, והיא תהווה את המשכה של רחבת הכותל, אך לא תחובר אליה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.