הרפורמים חוגגים: "בג"ץ יכריח את נתניהו בעוד שבועיים לקיים את מתווה הכותל"

שופטי בג"צ החליטו בתום הדיון שנערך היום לתת למדינה להשיב האם היא מוכנה לחזור וליישם את מתווה הכותל עד 14.9, הרפרומים: "זהו ניצחון גדול עבורנו"

בג"צ דן היום במתווה הכותל באופן מעמיק, בסיומו נתן למדינה להחליט האם לחזור למתווה הכותל שעבר בממשלה בשנת 2016, באם התשובה תהיה שלילית – בג"ץ מבקש את תשובת המדינה, על השאלה: האם יהיה ניתן "לכפות את המדינה ליישם את המתווה".

שופטי בגצ החליטו בתום הדיון שנערך היום לתת למדינה להשיב האם היא מוכנה לחזור וליישם את מתווה הכותל עד 14.9, בעקבות הדברים התנועות הרפורמיות טוענות כי הצליחו לדחוק את ראה"מ לפינה בעניין, וכי בעוד שבועיים מתווה הכותל ייושם בעל כורחם של החרדים.

עו"ד אורלי ארז לחובסקי,מנהלת המחלקה המשפטית בתנועה הרפורמית שייצגה בבית המשפט את התנועות הרפורמית, הקונסרבטיבית ונשות הכותל: "בית המשפט שולח מסר ברור למדינה שעליה לבחון את החלטת הממשלה -מתווה הכותל, וזאת בטווח זמן קצר של שבועיים. אנו תקווה כי ראש הממשלה יפעל ברוח בגצ ויהפוך את הכותל לבית של כל היהודים".

עם סיום הדיון בבגצ אמר גלעד קריב, מנכ"ל התנועה הרפורמית:" בית המשפט העביר מסר ברור לממשלה שעליה לשקול מחדש את עמדתה בענין הקפאת מתווה הכותל. אנו ממשיכים להיות מחוייבים להסכם הפשרה ומקווים שראש ההמשלה יבין את המסר של שופטי העליון."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.