הרפורמים מכריזים מלחמה: "הרב עמאר שבר את הכלים – נגיב מחר"(הקלטה)

הרפורמים יוצאים שוב למאבק וייערכו מחר "תפילת" מנחה מעורבת עם "נשות הכותל" ברחבת הכותל במחאה על מתווה הכותל שאינו מתקדם ובקריאה נגד הראשל"צ הגר"ש עמאר שביקר ברחבה שהוקצתה עבור הרפורמים אמש. עו"ד יזהר הס בהודעה מחוצפת: "הרב עמאר שבר את הכלים. הרב עמאר התריס אתמול במכוון, נעביר מחר מסר חד משמעי"

הרפורמים יוצאים שוב למאבק וייערכו מחר "תפילת" מנחה מעורבת עם "נשות הכותל" ברחבת הכותל במחאה על מתווה הכותל שאינו מתקדם ובקריאה נגד הראשל"צ הגר"ש עמאר שביקר ברחבה שהוקצתה עבור הרפורמים אמש. עו"ד יזהר הס בהודעה מחוצפת: "הרב עמאר שבר את הכלים. הרב עמאר התריס אתמול במכוון, נעביר מחר מסר חד משמעי".

אמש נערכה תפילת שחרית ברחבת הכותל הדרומי בנוכחות הרב הראשי לירושלים הרב שלמה עמאר ועשרות מתפללים. לאחר התפילה פרץ הרב בבכי ואמר, "את הקדושה אף אחד לא יכול לבטל. לא הממשלה ולא בית משפט, זה אי אפשר. זה הקדש, זה הר הבית.

לא גויים ולא או"ם ולא שום כוח. קדושה אף אחד לא יכול לבטל. אנחנו עומדים על המשמר ומגלים דעתנו שכל מטרתנו לכבוד ה', רק לכבוד ה' ולכבוד השכינה ולכבוד עם ישראל וארץ ישראל".

עו"ד יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית הגיב בהודעה מחוצפת: "התפילה שתתקיים מחר תעביר מסר חד משמעי, הרב עמאר שבר את הכלים. הרב עמאר התריס אתמול במכוון, לאחר מסכת השמצות והשתלחות חסרת תקדים של חברי הכנסת החרדים, רבנים ואישי ציבור ביהודים הקונסרבטיבים והרפורמים. לאחר שממשלת ישראל ממאנת ליישם את מתווה הפשרה בכותל, אנחנו חוזרים לרחבה הציבורית, הממלכתית כדי לדרוש את ששייך לנו, לכולנו – הכותל המערבי.

אנו תובעים עזרה שלישית, שוויונית, בכותל המערבי עצמו. המקום הזה אינו קניין חרדי, הוא אתר לאומי קדוש ששייך לכל העם היהודי. התפילה מחר תהא ראשיתו של תהליך שבסופו יהיו בכותל, ברחבה הציבורית, טקסי בר ובת מצווה כאשר כל המשפחה תעמוד יחד.

אני מזכיר, במשך שלוש שנים ניהלנו מו"מ ביושרה, באמונה, בניקיון כפיים. הגענו לפשרה שלא האמנו שנסכים לה בראשית הדרך, אך כעת, כשהפשרה קורסת לנגד עיננו, כשהרב הראשי לירושלים, בחסות משטרת ישראל, מקיים תפילת התרסה כדי לקבור את המתווה סופית, אנו יוצאים לדרך חדשה."

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.