הרצוג מסביר היעדרותו מהמפגש הטלוויזיוני: אתעמת רק מול נתניהו

יו"ר המחנה הציוני מסביר את העדרותו מהמפגש בין 8 ראשי המפלגות הגדולות, וטען כי דווקא המשתתפים בו תרמו להחלטתו שלא להגיע לאירוע

לאחר שטען כי לא השתתף בעימות שנערך ביום חמישי האחרון בגלל היעדרותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, הסביר באירוע "שבתרבות" כי לא הגיע לאירוע בעיקר בגלל המשתתפים בו.
"אני לא יכול להשתתף בעימות שחלק מהאנשים בו רוצים לגרש ערבים, אחד רוצה להיות שר אוצר ואחד רוצה להיות שר אחר, אחד חושב רק על כמה מנדטים הוא יביא, וכולם נלחמים אחד בשני", הסביר יו"ר המחנה הציוני. "השאלה היחידה היא מי יחליף את ביבי, על זה הבחירות האלה ורק על זה".

בדבריו המשיך הרצוג לתקוף את ראש הממשלה, וקשר בין מדיניותו לתקרית ב"טיסת השוקולד" של חברת "ישראייר". "מה שקרה בטיסת ישראייר הוא תוצאה של הפילוג והשסעים שביבי מוביל אותנו אליהם", ציין הרצוג. "אני אפעל על מנת לאחד את העם, יש לי את היכולת לאחד בין ימין לשמאל, בין העולם החילוני לעולם המסורתי-דתי".

בנוגע לתגובתו של ראש הממשלה לדוח מבקר המדינה על משבר הדיור אמר הרצוג כי "נתניהו משתמש באותו בנק ספינים ממוחזר כל פעם שעומדת מולו בעיה חדשה, תמיד זה איראן ותמיד רכילות וזריקת אחריות".

הוא הוסיף: "ישראל צריכה ראש ממשלה אחראי שיתמודד עם הבעיות העומדות בפניה ובראשן הנושא הפלסטיני ואובדן תחושת הביטחון של אזרחי ישראל, מצוקת הדיור".

"נתניהו חילק את ירושלים בבטונדות"

בעניין המשא ומתן עם הפלסטינים אמר הרצוג כי דווקא נתניהו הוא שעומד מאחורי חלוקת ירושלים. "ראש הממשלה הוא זה שחילק את ירושלים בבטונדות ומחסומים", הדגיש. "אני אעשה את כל שבכוחי כדי לשמור על ירושלים מאוחדת כבירת ישראל לנצח נצחים".

על נאומו הצפוי של נתניהו בקונגרס בשבוע הבא אמר הרצוג כי נסיעתו לארה"ב לא תסייע לעצירת תוכנית הגרעין האיראנית. "התנגדותי לאירן גרעינית מוכרת בכל העולם ובטח בארצות הברית", הבהיר הרצוג.

"תפקידו של ראש ממשלת ישראל הוא לא רק לנאום ולקבל מחיאות כפיים אלא לייצר שיתוף פעולה ואמון עם השותפות שלנו בעולם, שיאפשרו הגדרה משותפת לגבי מה הוא הסכם רע שיש למנוע ומאבק אמיתי ויעיל על האינטרסים של אזרחי ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.