הרצוג מסרב לשלול חבירה עתידית לנתניהו

יו"ר האופוזיציה תוקף הבוקר בחריפות את הממשלה החדשה, אולם מסרב לשלול באופן מוחלט הצטרפות עתידית לקואליציה

באופוזיציה מגיבים לחתימה על ההסכם הקואליציוני עם הבית היהודי ולהקמת ממשלת נתניהו הרביעית: יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, תקף הבוקר בחריפות את הממשלה החדשה ואמר: "קמה ממשלה בלי אחריות, בלי יציבות ובלי שום סיכוי למשילות…אם ככה הוא מנהל מו"מ עם השותפים הטבעיים, איך הוא ינהל אותו עם הפלסטינים? עם המעצמות? פשוט ויתר על כל מה שהיה לו ונכנע ללחצים של בנט. זו דוגמה לכך ששרידותו הפוליטית חשובה יותר מהכול עבורו. זו לא מנהיגות, זו פחדנות".

הרצוג הוסיף: "אתמול בלילה הסתיימה הספירה לאחור להרכבת הממשלה. הבוקר מתחילה הספירה לאחור עד החלפתה".

לשאלה האם הצטרפות לממשלת נתניהו באה מבחינתו בחשבון השיב הרצוג: "אנחנו לא נהיה גלגל חמישי ולא מתכוונים להציל את נתניהו מהבורות שהוא חפר לעצמו. אני לא אהיה חולץ הפקקים לנתניהו. אני מבטיח שאני, בראש המחנה הציוני, אוביל אופוזיציה לוחמת ומגובשת שלא תשאיר אבן על אבן".

במערכת הפוליטית מסיקים מדבריו של הרצוג שהוא שולל הצטרפות לממשלה בהרכבה הנוכחי, מה שאכן יהפוך אותו ל"גלגל חמישי" כלשונו, אולם במידה ונתניהו יוציא אחת מהשותפות או כמה מהן בתמורה לעבודה – הרצוג ישקול להצטרף לחיוב.

ראיה לכך ניתן לקבל מהעובדה שהרצוג סירב לשלול בפירוש ישיבה עתידית עם נתניהו בכל מצב.

מנגד, שותפתו של הרצוג להנהגת 'המחנה הציוני', ח"כ לבני, הבהירה הבוקר כי מהחינתה היא לא תצטרף לממשלה בראשות נתניהו בכל תנאי ובכל מצב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.