הרצוג: "מפלגת העבודה ברשותי תתאחד שוב עם התנועה"

בהודעה שהוציא יו"ר האופוזיציה הודיע "שבועיים לאחר שאבחר אכנס את ועידת המפלגה, שתאשר איחוד מיידי עם התנועה ותקבע את הדרך והאופן לעריכת פריימריז פתוחים למועמד גוש מרכזי"

ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, יצחק (בוז'י) הרצוג הוציא הודעה בה הוא מודיע כי אם יזכה בראשות מפלגת העבודה בפריימריז הקרובים הוא יכנס את ועידת המפלגה ויורה על איחוד מחודש עם מפלגת התנועה:

"הפריימריז האלה גורליים יותר ממה שנדמה.  תוצאת הבחירות תכריעה במידה רבה את יכולתה של מפלגת העבודה לכונן גוש פוליטי ציוני ומתון להחלפת נתניהו.

חלק מהמועמדים עוסקים כל העת בפגיעה בלתי נסבלת במפלגה ובחברים מרכזיים לדרך. אני מציע לחברי המפלגה: תנו בי אמון. איש מלבדי לא הביא הישג אלקטוראלי כה משמעותי בשנים האחרונות.  אני הוא זה שהקים גוש פוליטי, שמהווה בסיס ליצירת גוש גדול להחלפת השלטון.

שבועיים לאחר שאבחר אכנס את ועידת המפלגה, שתאשר איחוד מיידי עם התנועה ותקבע את הדרך והאופן לעריכת פריימריז פתוחים למועמד גוש מרכזי, דמוקרטי, לאומי לראש הממשלה בבחירות הבאות, כדי להביא קץ לעידן נתניהו והליכוד. המהלך הזה יחייב את כל מי שמעוניין להוות אלטרנטיבה לוותר על האגו האישי ולהירתם למהלך לאומי משמעותי. מי מראשי המפלגות שימנע מלקחת חלק במהלך כזה, ישא בתוצאות הפוליטיות מצד בוחריו. בלי גוש גדול, כשכולנו מגבים מנהיג אחד, ביבי והליכוד ינצחו שוב בבחירות הבאות.

רק פתיחת השורות ויצירת גוש אחד גדול, שמאות אלפים מתוכו יבחרו בפריימריז פתוחים את מועמדו לראשות הממשלה הבא, רק גוש כזה יחולל את השינוי ויחדש את התקווה. אני יודע לעשות חיבורים כאלה. עשיתי זאת בעבר והוכחתי שיש לי את הכישרון הזה במעשים ולא בדיבורים.

אף אחד מהמתמודדים האחרים בפריימריז האלה לא ישיג בקלפי תוצאה טובה מזו שהשגתי לראשונה מזה עשרים שנה – 24 מנדטים. אך כדי לנצח את ביבי והליכוד צריך הרבה יותר ואת זה משיגים רק עם גוש דמוקרטי אחד גדול.

הבוקר פניתי לשר וח"כ לשעבר עו"ד משה שחל, לח״כ פרופ' מנואל טרכטנברג ולאלוף (מיל') ד"ר יום-טוב סמיה על מנת שיובילו במשותף, בהסכמה ובעבודת צוות את המהלך הזה במפלגת העבודה.

חברי הצוות יקבלו את כל הגיבוי, הסמכויות והאמצעים ולא יהיו כפופים לאיש אלא לחוק, לכל דין ולחוקת המפלגה ומוסדותיה, אשר במידת הצורך תותאם כדי להוציא לפועל, בהיוועצות עם הגורמים ובעלי התפקיד הרלוונטיים במפלגה, את הפריימריז הפתוחים. הצוות גם יבוא בדברים עם כל המנהיגים שיצטרפו לגוש וירצו להתמודד בפריימריס האלה.

הצעתם תובא כהצעה ראשית לאישור הוועידה בתמיכתי המלאה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.