הרצוג מתריע מפני רצח פוליטי מתקרב

כאשר לגופו תג עם הכיתוב "יהודי אינו מסמן יהודי" אמר יצחק הרצוג בפתח ישיבת המחנה הציוני כי חוק העמותות שאושר אמש כי הוא חוק מטרולל שמסמן אנשים. הרצוג הבהיר כי יחליף את נתניהו בבחירות הקרובות. {עומד ומתריע}

בתגובה לאישור חוק סימון העמותות אתמול בועדת שרים לענייני חקיקה, פתח היום יצחק הרצוג את ישיבת סיעת המחנה הציוני כאשר הוא עונד תג עם הכיתוב: יהודי לא מסמן יהודי. בדבריו כינה את הצעת החוק "חוק מטרולל", ואמר: "יהודים לא יכולים לסמן בני אדם".

יו"ר המחנה הציוני הוסיף כי "מי שלא מבין את זה שוכח מאיפה הוא בא. זה חוק מסוכן. הוא מסמן אנשים. הוא מלבה שנאה, קורע את עם ישראל ופוגע קשות ביחסי החוץ של ישראל". הרצוג הוסיף והתריע מפני רצח פוליטי המתקרב ובא לטענתו.

"אם הגל העכור שממשלת נתניהו מייצרת לא ייפסק, ביבי לא יוכל להגיד כמו אז 'לא שמעתי, לא ידעתי'", הזהיר הרצוג. לדבריו, "החוק הזה לא  קשור לשקיפות. יש לו מטרה אחת – לסמן אויבים לגרום לציבורים גדולים לשנוא אותם שנאת דם מטורפת".

לסיום אמר כי "נתניהו עייף וחלש. אנחנו האלטרנטיבה היחידה לשלטון נתניהו. כל מי שאומר אחרת יורה בתוך הנגמ"ש ומחזק את שלטון נתניהו ואנחנו נחליף אותו כי מדינת ישראל צריכה שינוי".

בפוסט שפירסם אמש בדף הפייסבוק שלו כתב הרצוג: "אני מזהיר כבר חודשים מרצח פוליטי קרוב. כשזה יקרה כולנו נזעק ונגיד כמה זה נורא. אם חוק העמותות יעבור, אם הקרע שביבי קורע בעם ישראל בקמפיינים של שנאה ימשיך לגדול, הוא לא יוכל לעמוד ולרחוץ בנקיון כפיו כמו אז, כשעמד על המרפסת בכיכר ציון ואמר ש"לא ראה ולא שמע". בהחלטותיו הוא ממיט אסון על ישראל".

ציפי לבני אמרה היום בישיבת הסיעה: "עד היום נתניהו השתמש בעובדה שישראל היא הדמוקרטיה היחידה באזור כדי לשכנע ובצדק שאנחנו מיצגים בשכונה הקשה הזאת את העולם החפשי ולקבל תמיכה בזכות של צהל לפעול ולהגן על עצמינו. מעכשיו, בגלל חוק העמותות, יהיה לו הרבה יותר קשה לעשות את זה".

היא הזהירה כי "פגיעה ביחסי החוץ היא פגיעה בביטחון. כשהממשלה הזאת הופכת את ארופה לאויב בגלל תמיכה כספית בעמותות ישראליות. לא נוכל אחכ לקבל כמדינה תמיכה במועצת הביטחון, הנזק שהחוק הזה עושה לישראל גדול פי מאה מכל נזק שאיזה שהיא עמותה יכולה לעשות לישראל".

"בטחון הוא גם החלטות נכונות רגע לפני ההדרדרות ולא בכי אחרי. כשאומרים היום אנשי הביטחון ברשפ שמשתפים פעולה בטחונית עם ישראל שאנחנו עלולים לפגוש לא רק סכינים אלא חומרי נפץ – האחריות של הממשלה היא להקשיב לצהל ולגורמי הביטחון מול פיגועי אוירה ולשחרר בניה למגורים וכלכלה בשטחי סי. זה לא יקרה, כי הממשלה הזו מתעסקת רק בפוליטיקת פנים – לא בביטחון ולא ביחסי חוץ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.