קרב סכינים בין הרצוג ליחימוביץ(וידאו)

ח"כ יצחק הרצוג במתקפה חריפה נגד חברת מפלגתו ח"כ שלי יחימוביץ: "ברית יחימוביץ'-גלאון הרחיקה מצביעים בגלל עמדות שמאל רדיקליות שאינן עמדותינו". על המו"מ אמר: "דרשתי שכל הסיכומים יהיו כתובים ורה"מ סירב". יחימוביץ' הדפה את הביקורת שהטיח בה יו"ר מפלגתה, יצחק הרצוג, וטענה כי דבריו לפיהם "התחננה להיות שרה" הם "שקר גס" {"התחננה לתיק"}

ח"כ יצחק הרצוג במתקפה חריפה נגד חברת מפלגתו ח"כ שלי יחימוביץ: "ברית יחימוביץ'-גלאון הרחיקה מצביעים בגלל עמדות שמאל רדיקליות שאינן עמדותינו". על המו"מ אמר: "דרשתי שכל הסיכומים יהיו כתובים ורה"מ סירב".

הרצוג, טען במסיבת עיתונאים כי החליט אמש להקפיא את המגעים מול ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אחרי שסירב להעלות את הבטחותיו בכתב. לדבריו, בין היתר הציע לו נתניהו את תיק החוץ והעברת תיק הביטחון לידי העבודה בעוד כשנה, לצד מתן אפשרות להטלת וטו על בנייה עתידית ביהודה ושומרון.

(באדיבות רשת)

"ברית יחימוביץ'-גלאון הרחיקה מצביעים בגלל עמדות שמאל רדיקליות שאינן משקפות את עמדותינו", אמר הרצוג, "אנחנו מפלגת מרכז-שמאל ולא שמאל קיצוני. אותם אנשים המטיפים לדבר עם חמאס פעלו בכל דרך למנוע מהלך שיחולל שינוי היסטורי, מבלי שידעו דבר על המשא ומתן. מעתה ואילך מדינת ישראל ואזרחיה יצטרכו להתמודד עם ממשלה, שכעת מדיניותה היא על סף הטירוף, ואת זאת ניסיתי לעצור. כל מה שעמד לנגד עיני היתה טובת המדינה".

על המו"מ עם נתניהו אמר הרצוג: "אתמול הודעתי על הפסקת המשא ומתן כיוון שהגענו לדרך ללא מוצא לאחר שורת סיכומים מרחיקי לכת". לדבריו, "דרשתי שכל הסיכומים יהיו כתובים. ראש הממשלה סירב לכך. חלק מהסיכומים המהותיים לחזון שתי המדינות ודרש התחייבות בעל פה, על כל המשתמע מכך. אני לא מאמין בהתחייבויות בעל פה".

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הדפה את הביקורת שהטיח בה יו"ר מפלגתה, יצחק הרצוג, וטענה כי דבריו לפיהם "התחננה להיות שרה" הם "שקר גס". בשיחה עם חדשות 10 היא אמרה: "ראינו הפגנה אומללה ומדכדכת של אפס לקיחת אחריות של מי שפרס במו ידיו את השטיח האדום בפני ליברמן. גם רשימת ההישגים הפיקטיבית, שנתניהו לא הסכים להעלות על הכתב, היא בדיחה. הרצוג שיקר במצח נחושה".

(תגובת ח"כ יחימוביץ)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.