הרצוג עקץ את נתניהו שאיחר לישיבה לזכר נבון

מליאת הכנסת קיימה דיון מיוחד לזכר הנשיא החמישי יצחק נבון. נתניהו ביקש בפתח דבריו לקיים דיון תרבותי ולא להשתמש בה לניגוח פוליטי. בתגובה עקץ אותו הרצוג על כי הגיע באיחור. {גנון במליאה}

מליאת הכנסת קיימה ישיבה מיוחדת לזכרו של נשיא המדינה החמישי יצחק נבון ז"ל, במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, הנשיא לשעבר שמעון פרס ובני משפחת נבון. ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים לזכרו והעיר בפתח הדברים: "יש לי משאלת לב, לעתים הטקסים האלה שנועדו לכבד את זכרם של מנהיגים, משמשים לניגוח פוליטי, אני מבקש להפסיק את זה, אנחנו צריכים לשמור על המעמד".

בהמשך נשא דברים יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק בוז'י הרצוג ובפתח דבריו הגיב להערתו של נתניהו ואמר: "אם עוסקים בנימוסים והליכות, בדיון כזה בו משתתפים הנשיא ריבלין והנשיא לשעבר פרס, ראוי להגיע בזמן לאירוע מן הסוג הזה, זה למען כבודה הכנסת, אם היית מקשיב יותר ליצחק נבון ייתכן שהיינו היום במקום אחר".

נתניהו אמר בדיון כי "משאת נפשו הייתה השגת שלום עם מדינות ערב אך בצורה מפוקחת הוא ראה את אתגרי הביטחון של מדינת ישראל. היה לו תנאי כפול להשגת השלום המיוחל – ששכנותינו יהיו חדורות הכרה שלא יוכלו להשמיד אותנו ושנגבה מהם מחיר כבד אם יבחרו להתקיף אותנו. התנאי השני הוא שינוי רדיקלי חיובי במשטרים השכנים וכך באמת קרה במצרים".

"כנשיא המדינה הוא פעל למען אחדות העם ויצא בתוקף נגד תופעות של קיצוניות אפליה וגזענות. ראוי לזכור זאת במיוחד בימים אלה, אנחנו נחושים לעקור את התופעה הזו מן השורש. הציבור דורש מאיתנו להילחם בנחישות במי שמבקשים לפרום את הקיום המשותף שלנו. איננו יכולים לקבל את האדרת תפיסת הרצח ושיש משהו הוא עליון מעל לחוקי המדינה", אמר ראש הממשלה.

יצחק הרצוג אמר בנאומו: "אני קובע בצער, כי כחברה, לא הפקנו לקחים. שנים רבות מדי, אנשים רבים מדי עצמו עין ונתנו הסכמתם בשתיקה ובקריצה ליצירתו של כוח הרסני בחברה הישראלית. כוח, שבימים אלה מהלך אימים על נשיאה העשירי של מדינת ישראל ראובן ריבלין, שקורא תיגר על מערכת המשפט ושלטון החוק, על השב"כ, על הציונות, על ערכי היהדות ועל התשתית הדמוקרטית שלנו. זהו כוח הרסני שמכרסם ביסודות הבניין הציוני", אמר הרצוג שהוסיף כי "זהו כוח שלא היה חושב היום פעמיים מלכנות את יצחק נבון, נשיאה החמישי של מדינת ישראל, "בוגד", "נשיא של חיזבאללה", "נאצי" וכמובן- שתול".

"אני מגנה באותו תוקף את אלה המכנים אנשים, בשם הלאומנות המסוכנת שתולים ואת אלה הפועלים להכפיש את שמה של ישראל ברחבי העולם. אני יוצא נגד אלה המעיזים לכנות את שרת המשפטים של מדינת ישראל נאצית. אני יוצא נגד אלה המלבישים כאפייה על נשיא המדינה ומדי אס.אס על ראש הממשלה, ואת אלה שעל דעת עצמם מסמנים אחרים כבוגדים. אני יוצא נגד אלה המבקשים לשנות את ישראל ולהחריב אותה".

הרצוג סיים: "אני קורא מעל בימה זו לכל חברי הבית, למרות המחלוקות העמוקות, זו השעה להתייצב מאוחדים בחזית המאבק על דמותה של ישראל. להתייצב כגוף אחד ולהלחם בטרור היהודי באותה עוצמה ונחישות כמו בטרור הפלסטיני. לעצור באותה נחישות את כל אלה המבקשים את השמדתנו מחוץ ואת אלה המבקשים למוטט עלינו את ביתנו מבפנים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.