הרצח בעתניאל: "האשה נאבקה עם המחבל והצילה את בתה" ( שידור חי)

אישה נרצחה הערב (ראשון) בפיגוע דקירה ביישוב עתניאל שבדרום הר חברון.

המחבל הרוצח עזב את הזירה המדממת והצליח לחמוק מהזירה. כוחות הביטחון פתחו בסריקות בכדי לאתרו. המחבל דקר את האישה בת ה-38 מספר פעמים בפלג גופה העליון, לעיני בתה הקטנה. האישה ניסתה להיאבק במחבל, ובזכות זעקותיה הוא הסתלק מהמקום מבלי לפגוע גם בבתה. יהודה גליק תושב היישוב: "מדובר בדמות מאוד משמעותית ביישוב". {הצטרפו לשידור החי }

פיגוע קטלני ומזעזע:דפנה מאיר (38) היא הנרצחת בפיגוע הדקירה שהתרחש היום (ראשון) ביישוב עתניאל שבדרום הר חברון. כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבל שהספיק להימלט מזירת האירוע.

המחבל הרוצח עזב את הזירה המדממת והצליח לחמוק מהזירה. כוחות הביטחון פתחו בסריקות בכדי לאתרו. המחבל ברח לכיוון הכפר חרבת כראמה הסמוך. הכוחות עושים שימוש בפצצות תאורה, וכלי טיס הוזנקו בכדי לסייע באיתור המחבל. תושבי עתניאל התבקשו להישאר בבתיהם מחשש לאירוע נוסף.

שידור חי  מערוץ 2 באדיבות רשת

על פי עדויות מהשטח נראה כי המחבל הצליח להיכנס לבית מגורים ביישוב כשהוא חמוש בסכין. המחבל דקר את דפנה בת ה-38 מספר פעמים בפלג גופה העליון, לעיני בתה הקטנה. האישה ניסתה להיאבק במחבל, ובזכות זעקותיה הוא הסתלק מהמקום מבלי לפגוע גם בבתה.

צוותי מד"א שחשו לזירה הבחינו באישה שוכבת מחוסרת הכרה בסלון הבית. הצוותים העניקו טיפול רפואי בשטח לאישה ופתחו בפעולות להחייאתה, אולם למרות המאמצים נאלצו הפראמדיקים לקבוע את מותה.

 

"המראה היה קשה", סיפר נעם בר, חובש מד"א שהגיע לזירה. "ראינו אישה כבת 38 מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק, היא סבלה מפציעות חודרות בפלג גופה העליון, ביצענו בה פעולות החייאה ממושכות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותה".

 

במסגרת חקירת המקרה נבדק חשד שהמחבל הועסק כפועל בניין ביישוב, זאת משום שבין השאר נמצאו עקבות בריחה לכיוון צפון בלבד, ללא סימני הגעה מסביבת היישוב לתוכו. בשלב זה, החיפושים מתמקדים צפונית לעתניאל, ומחסומים הוקמו בקטע הדרך שבין היישוב לבית חגי.

יהודה גליק, תושב היישוב סיפר על התחושות הקשות ביישוב "אבל כבד ברגעים אלו ביישוב עתניאל", תיאר "מדובר בדמות מאוד משמעותית ביישוב. הילדות שלה לומדות יחד עם הילדים שלנו. שני בתים מהבית שבו אני נמצא כרגע. כל היישוב מסוגר בבית. המחבל הגיע עד לפתח הבית, הרג אותה בדם קר"

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. וְהָיָה אִם-לֹא תִשְׁמַע בְּקוֹל ד' אֱלֹקיךָ לִשְׁמֹר לַעֲשׂוֹת אֶת-כָּל-מִצְו‍ֹתָיו וְחֻקֹּתָיו אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם וּבָאוּ עָלֶיךָ כָּל-הַקְּלָלוֹת הָאֵלֶּה וְהִשִּׂיגוּךָ. וְהָיִיתָ מְשֻׁגָּע מִמַּרְאֵה עֵינֶיךָ אֲשֶׁר תִּרְאֶה. וְהָיוּ חַיֶּיךָ תְּלֻאִים לְךָ מִנֶּגֶד וּפָחַדְתָּ לַיְלָה וְיוֹמָם וְלֹא תַאֲמִין בְּחַיֶּיךָ. סז בַּבֹּקֶר תֹּאמַר מִי-יִתֵּן עֶרֶב וּבָעֶרֶב תֹּאמַר מִי-יִתֵּן בֹּקֶר מִפַּחַד לְבָבְךָ אֲשֶׁר תִּפְחָד וּמִמַּרְאֵה עֵינֶיךָ אֲשֶׁר תִּרְאֶה. אֵלֶּה דִבְרֵי הַבְּרִית אֲשֶׁר-צִוָּה יד' אֶת-מֹשֶׁה לִכְרֹת אֶת-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּאֶרֶץ מוֹאָב מִלְּבַד הַבְּרִית אֲשֶׁר-כָּרַת אִתָּם בְּחֹרֵב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. כל הצרות בגלל חידוש גזרת הגיוס של גפני ומנהיגיו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • לדעתי אסור להתחבר לפלג המשכילים, עמליקים, כת ערב רב.

   אבינו מלכינו: טאטע זיסער: נא תעזור לנו מיד להתעורר לתשובה שלמה, ולבטל "חידוש גזירת הגיוס על בני ישיבות, המחודש ע"י חברי גפני" וע"י חברת המשכילים, פלג השמד, כת הערב רב, העמלקים. ,,כולהו כלב ביג'י יומו" וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ:, לבו של פרעה גם היה כבד… יתברך שמו של מלך מלכי המלכים הקב"ה שאין לפניו משוא פנים, והוא חוקר לב ובוחן כליות. לבסוף רחמנא ליצלן יאבדו את הצלם א-לוקים לאלו שחידשו "גזירת גיוס השמד המחודש, שמקטרג בשמים" חוק גפני-לפיד מרד בתורה ובעולם הישיבות. וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ:

   חלק א' |
   הגב
 3. 24 ידוע על תלמידים נוספים, בעיקר מישיבות ספרדיות שהמשפחה נתפסת לפיתוי ובני המשפחה לחצו על בניהם להתגייס והתגייסו.

  25 יש דוגמאות רבות על גייסים ועל גייסים מקצועיים, המועסקים, במימון של סכומי עתק, שמקורו בחוק הגיוס החדש, הלוכדים תלמידים, מידי יום ביומו, ומכונת הגיוס עובדת, במלוא העוצמה.

  26 מטופלים עתה, עוד מקרים, מהעת האחרונה, ומנסים, בקשיים מרובים, לחלצם מלכידתם ע"י גייסים מטעם " החוקים החדשים 27 מכונת הגיוס הזו טובה מאד בעיני "העסקנים החרדיים" שכן, זה ממלא את המאגר שהם הבטיחו והתחייבו למלא ואז "יעמדו ביעדים" שחוק הגיוס החדש מחייב .

  28 התעמולה. זו נקודה מרכזית וזה מיסודות התעמולה המתוכננת של, אלו המסייעים, תמורת בצע כל התקשורת הדתית, כאילו חרדית, כל הכתבים, כל הפרשנים, כל הדברנים, העיתונים, השבועונים, תחנות השידור כולם , תומכים בחוק הגיוס חדש וכולם , פה כל אנשי התקשורת הללו, ממשיכים את התקפתם הבלתי פוסקת על המתנגדים לחוקי כסף, למכונת הגיוס. אחד, באופן קבוע, מתקיפים את מתנגדי החוקים החדשים. השמד הרוחני. כל מגמתם לזלזל ולהכניע את מתנגדי החוק.

  29 הספרדים ע"י החוקים החדשים ישתלטו על בני תורה רבים, בעיקר בני עדות המזרח. הנהגת הספרדים נכנע הואין להם מי שיעמוד בשער ויתריע . ההנהגה שלהם, כפי שצפה מרן הגרא"מ שך זצ"ל, לא עומדת בפרץ למו, השמד החדש, שעובר ויעבור חלילה עליהם מדובר באוכלוסיה שיש לה קשיים כלכליים, וכבר הוכח, ש-%90 מהנפגעים, עד כה, וכך המנהיג הבלעדי, העומד בראשם, תומך מובהק, מסיבות ידועות, בחוקי הגיוס החדשים. בחסות החוקים החדשים. אמור להיות בעתיד, הם בני עדות המזרח.

  30 ראשי ישיבות ואדמו"רים. זו סוגיה מכבידה. לפנינו חזיון בלתי נתפס. מרבית ראשי הישיבות, חוששים מלומר את דעתם.

  31 למכונת הגיוס המתוארת, מרכיב נוסף והוא פיתוי כספי כבד מנשוא. זמן ממושך סגרו את המקורות הכספיים, ביטלו הקצבות ורבים מראשי הישיבות נכנסו עוד גברה הרדיפה כאשר, בעלי בתים בעלי ממון, בעיקר מארה"ב, הוסיפו על הגזירה למצוקה .

  ומנעו (ומונעים) תרומות מישיבות שלא נכנעו לחוקי הגיוס החדשים ראשי ישיבות רבים אינם מוחים ואינם פועלים כנגד הגזירה .

  32 הן ראשי ישיבות והן אדמו"רים, אינם מכירים ואינם מודעים לכל הנעשה. הם אף לא מכירים את תכונות החוק ואת השימוש הנעשה בו.

  33 "השקר" העסקנים הפיצו שמועה, כאילו עכשיו "תקנו את החוק ו" כאילו הכל מסתדר. מי שעיין היטב, יודע כי לא זו בלבד שלא תיקנו מאומה, אלא אף החמירו את המצב. זו שמועת שוא אין שום תיקון. הוליכו שולל את ראשי הישיבות ואת האדמו"רים כמו כן, הסנקציה הפלילית נשארה "דחיית המועד " באה גם כדי לשרת את מטרת העסקנים שבינתיים יבחרו אותם, לעוד קדנציה או שתים. דחיית הזמן, "ההסתגלות המתמשכת" באה כדי לאפשר להפעיל את "מכונת הגיוס" שמעט ממנה תואר לעיל. דחיית התקופה מקבעת את החוק באופן שיחסום כל דרך של התנגדות . בזמן שלא יעמדו ביעדים, לא יהיה כל גורם מוסמך שיעצור מי שכן, שמקבל מהמדינה טובות הנאה, משך מס' שנים, מענקים, דחיות ופטורים ולאחר מכן , כשיגיעו לשלבי גיוס, מחמת אי עמידה ביעדים, רק אז יתקומם נגד החוק, לא יזכה לכל הסכמה חתימה על "דחיית הזמן" למשך מס' שנים, משמעותה, וביקע החוק באופן מוחלט. או הזדהות. ההפך.

  34 השקר הנוסף. העסקנים מנסים לטעון כי "החוק החדש" העניק לשר הבטחון סמכות ליתן דחיות להד"מ. החוק הגביל את סמכות השר רק לכמות התואמת את " ביצוע היעדים. "לא יהיה מעבר לכך ולא כלום. זו פרשנות בסיסית, שכל "בן חמש למקרא" יודע אותה. בכמות לא מוגבלת, ע"פ שיקול דעתו. מניין זאת. מי גילה רז זה? אין לומר סברות בעלמא, כשעוסקים "בנפשות" ממש אין אלא אם כן שסוברים שאין כל פסול בכך שמגייסים רק תלמידי שוליים. (בדרך כלל מתכוונים לנוער הספרדי, מה שראשי הישיבות הספרדים עדיין לא מבינים או שנאסר אם יש מי שתומך בפתרונות כמו הנח"ל החרדי, או תומך בפתרונות של "החוק.

  35 התפרס מה ברבים אמירה כי פשוט הדבר שלא הולכים לקחת אף אחד בכפייה. לומר סברה, כשהמחוקקים עצמם, על פרשניהם אומרים את ההפך. עליהם להביע את דעתם) האזרחי "ראוי לומר את הדברים בגלוי.

  36 הרב מבריסק, הגרי"ז זצוק"ל הזעיק, נגד פגיעה וכן נגד ספק נגיעה "בקברי קדמונים" ביטל את לומדי התורה, ביחס לספק קבר או אפילו וודאי קבר, כאן דנים בנפשה של כל הקהילה הקדושה בכל לומדי התורה, בחייהם ממש, וזה מחייב אומרים כי הגרי"ז זצוק"ל היה רועד בכל גופו, שמא נוגעים, בטבריה, בקבר או ב"ספק קבר" ובוודאי לא היה שאנן כאשר, כמו היום, מעבירים על דת, בחסות החוקים מאבק עיקש, לפחות כמו ביחס לספק קבר ! החדשים.

  37 הרב מבריסק נאבק והדבר היה ממש בנפשו, נגד היכל שלמה, שם היה לרב מבריסק חשש, שמא התאגדות של "הרבנים הלאומיים ת" גרום נזק. וודאי שדובר בחשש רחוק. ספק אם היה מי שמקשיב או מתחשב בחבר הרבנים שלהם הגרי"ז לא זילזל ולא התעלם מספק רחוק שמא, אוסף של רבנים לאומיים, יגרום לתקלה, ויצא כנגדם בחרוף נפש.

  38 בחודש אדר תשט"ז פורסם מכתב, בחתימת הגרי"ז, הגאון הר"י אברמסקי ובחתימת והגאון מטשעבין כולם זצוק"ל ושם מחו נגד "ישיבה" שביקשו להקים, בסגנון מסויים וכתב הרב מבריסק כי חובה ברורה להתנגד לישיבה כזו בכל תוקף, הגם שהיה ספק איזה נזק יכול להיות.

  39 בפרשת "ילדי טהרן" , כשהתעורר חשש לגורלם הרוחני של מאות ילדים, הרעיש הגרי"ז את כל העולם ולא נרתע מעימות עם השלטון שכן, דובר בנפשות ממש.

  40 חובה להמשיך לגייס , את כל הכוחות, בארץ ובחו"ל , נגד הגזירה.

  41 עכ"פ, ראוי להעריך ולחזק את אלו שמוסרים נפשם עד לביטול הגזירה.

  42 העסקנים שחתמו על החוק הזה, בתיאום עם הדלי"ם, שונאי התורה, שרקחו את החוק, אינם בבחינת "שתדלנים כמו בכל הדורות". מי שמחוקק חוק של שמד, מכל סיבה שהיא, אינו נחשב כ"שתדלן של פעם".

  43 מקובל על רבים, מבינים בהליכים הרלבנטיים, כי אם כל הקהילה החרדית לא תשתף פעולה ואם מרבית התלמידים לא יתייצבו, החוק יבוטל או לא יבוא לכלל ביצוע.

  44 יש הליכים חוקיים, עוקפי בג"צ. ניתן לחוקק חוק שיש בו כדי לנטרל את יכולת הבג"צ "העסקנים החרדים" לא תבעו, גם לא במהלך המו"מ הקואליציוני, כי יחוקקו חוק, להתערב ולבטל חקיקה מוסכמת. כאמור, המבטל את יכולת הבג"צ לשלוט בחוק מוסכם.
  45 הדברים האמורים לעיל – שניתן, גם כיום, לפחות לנסותם – לא נידונו במקום כלשהו.

  46 "סמיכת ידיים" על ראש העסקנים, כאילו כבר עשו מה שניתן לעשות, מחלישה את ידיהם של אלו הסבורים שאפשר, בהחלט, להתנגד ובעז"ה, להצליח בהתנגדות.

  47 ודע ששום פורום לא דן בנושא של סוגיית הגיוס ולא קיימו אפילו ישיבה אחת. לא היה דיון אחד של ראשי ישיבות או אדמו"רים שדנו בסוגיה זו, שהיא ממש דיני נפשות .לא ידוע היכן, מת, וע"י מי התקבלה ההכרעה ש"עסקנים חרדים " יצביעו עבור חוק נוראי ופשוט כי אלמלא הצבעתם, החוק לא היה בא לעולם.

  המשך |
  הגב