הרצליה: החוף החרדי יהפוך למעורב

החל מ-1 בספטמבר: החוף הנפרד בהרצליה יחל לפעול כחוף מעורב לכלל הציבור – בכל שעות הרחצה, כך לפי הודעת העירייה המפתיעה מהבוקר. לחרדים יוקצה שטח קטן

עיריית הרצליה יצאה הבוקר ב"בשורה לתושבי הרצליה", כשהציבור החרדי משתומם: החוף הנפרד והוותיק בעיר, שרבים מהציבור החרדי נהגו לפקוד אותו מידי שבוע, ייפתח מה-1 בספטמבר לכלל הציבור ללא המחיצות שהותקנו בו, וללא הפרדה. בהתאם לכך, לפי הודעת העירייה שעות הפעילות בו יהיו כמו בשאר החופים במהלך עונת הרחצה.

לצד זאת, עיריית הרצליה הודיעה כי היא מכשירה מסלול הליכה עוקף החוף הנפרד, לאורך 150 מ', שיהיה תחום עם עמודים ויריעות בד וייצור הפרדה בין מתרחצים דתיים לציבור הצועדים בחוף. כמו כן יוקם גשרון עבור אלה הבאים ממגרש החנייה ומבקשים לרדת לחוף. התכנית כבר עברה את כל האישורים.

החוף הנפרד פועל כבר למעלה מ-30 שנה, על פי החלטת המדינה. בשנת 2012, נחתם הסכם בנושא בין ראשת עיריית הרצליה באותה עת, יעל גרמן, וראש עיריית בני ברק.

מנכ"ל עיריית הרצליה יהודה בן עזרא ציין כי "עיריית הרצליה שמחה להעמיד את הים, משאב הטבע הנהדר של העיר, לטובת כלל ציבור המתרחצים, דתיים וחילונים כאחד. יחד עם זאת, אנחנו עושים כל מאמץ על מנת שההגעה לחוף והשהות בו תהיה בדרך נוחה לכולם".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.