הרצליה: מצוד אחר מחבל שאיים לבצע פיגוע בעיר

המחבל השמיע את האיום באזני בני משפחתו, רכבו אותר בעיר. בתוך כך המצוד אחר מבצע הפיגוע בת"א נמשך זה היום החמישי {בהלת טרור במרכז הארץ}

בהלת טרור במרכז הארץ: מצוד מתנהל הבוקר אחר פלסטיני חשוד ברצליה. הפלסטיני פרץ מחסום ליד ירושלים וקיים חשד שהוא נמצא בהרצליה, כאשר בשעה האחרונה דווח כי תכן שמכוניתו נמצאה בעיר.

ע"פ הדיווחים, החשוד נקלע לוויכוח עם אביו ואיים כי הוא ילך לבצע פיגוע בהרצליה.

למרות שכוחות רבים של משטרה שחיפשו אחר המחבל שביצע פיגוע בתל אביב הוזנקו להרצליה, במשטרה מדגישים כי אין קשר בין המקרים.

עיריית הרצליה הודיעה הבוקר על תגבור משמעותי של האבטחה סביב מוסדות החינוך ובמקומות הומי אדם עקב התרעה מודיעינית על חשש לאירוע חבלני. ראש העיר משה פדלון ומנכ"ל העירייה הורו גם להגביר את הסיורים של השיטור העירוני ברחבי העיר.

בתוך כך, המצוד אחר נשאת מלחם, החשוד ברצח שני הישראלים בבר הסימטה בתל אביב נמשך זה היום החמישי, כשלפי שעה אין למערכת הביטחון קצה חוט שיוביל את הכוחות למקום הימצאו של המחבל.

אמש קרא אביו להסגיר את עצמו. "תפנה אליי, אני אעזור לך", אמר האב ששימש כשוטר מתנדב.

האב קרא לכל הצדדים לסיים את הפרשה,"בוא נגמור את הסאגה הזאת. עוברים על המשפחה ימים קשים. אני מכבד את הפעולות של השב"כ והמשטרה אבל לא עד כדי כך שיפגעו במשפחה שאין לה קשר למעשה"

האב שב והסתייג מהמעשה הנורא שביצע בנו ביום שישי. "אני מגנה את האירוע, משתתף בצער המשפחות השכולות ומאחל החלמה לפצועים", הוא אמר.

במהלך השבת עצרו השב"כ והמשטרה את האח השני של נשאת. בית משפט השלום האריך את מעצרו ביומיים והטיל צו איסור פרסום על זהותו. פרקליטו של האח החשוד.

עו"ד נחמי פיינבלט, אמר לחדשות 2: "שני האחים אינם קשורים לאירוע ועצם העובדה שבשני המקרים השב"כ והמשטרה ביקשו הארכת מעצר של 10 ימים ובסופו של דבר מעצרם הוארך רק ביומיים מצביע על כך שהראיות הן דלות ושאין קשר בין הלקוחות שלי לבין מה שביצע אחיהם". בתוך כך, התיר השב"כ לאח החשוד הראשון להיפגש עם עורך דינו לאחר שעד עתה נמנעה פגישה שכזאת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.