"אלו הרבנים שהשתתפו בכינוס ההתרסה"

ה'ועד למען כבוד רבותינו' יוצא למלחמה נגד הרבנים ש"אינם מזוהים" שנטלו חלק בכינוס 'הפלג הירושלמי' נגד הגיוס. במנשר מיוחד שהפיץ נכתב: "בכינוס הזה הושמעו דברים קשים והתקפות נגד שלוחי דרבנן היקרים והמסורים מכל החוגים אשר פעלו במסירות ובעמל עצום להסיר את איום הגיוס מעל בני הישיבות". הועד מציין כי רואה חשיבות לפרסם את שמות הרבנים המשתתפים לטובת תלמידיהם {הרשימה השחורה}

הקרע בציבור הליטאי מחריף וכעת המאבק מתמקד על תיקון חוק הגיוס שעבר במליאת הכנסת. בימים אלו, יוצאים ב'פלג הירושלמי' וב'עדה החרדית' לקמפיין נגד "גזירת היעדים" כלשונם, ומנפיקים כינוסים ונאומים נגד חוק הגיוס שעבר במליאת הכנסת. בין היתר קיימו כינוס במוצ"ש באולמי תמיר, אך בקרב ציבורים שונים ראו זאת בכינוס זה התרסה נגד מועצות גדולי וחכמי התורה שעומדים מאחורי האישור לחברי הכנסת להצביע בעד התיקון לחוק.

'הועד למען כבוד רבותינו' פרסם "רשימה שחורה" של רבנים שר משמשים בתפקיד ישיבות שאינם קשורות ל'פלג הירושלמי' ובכל זאת בחרו להשתתף בכינוס,

הוועד מזהיר את תלמידי הרבנים שהשתתפו בכינוס וקורא להם להיוועץ ברבותיהם האם להמשיך לשמוע שיעורים ולקבל תורה מאותם הרבנים שהשתתפו בכנס "התרסה נגד רבותינו" כלשון המודעה.

וכך נכתב: "בימים האחרונים קיימה התנועה המתנגדת לרבותינו שליט"א גדולי ומאורי הדור כינוס גדול תחת הכותרת מחאה נגד גזירת הגיוס. אשר מהותו וכוונתו של הכינוס הוא התנגדות לפעולות והוראות רבותינו שליט"א ומועצות גדולי התורה של דגל התורה אגודת ישראל וש"ס ומשמעות הדברים התרסה נגד רבותינו מרנן ורבנן שליטא ונגד עשרות חברי מועצות גדולי התורה של כל החוגים" .

IMG-20151219-WA0069

"בכינוס הזה הושמעו דברים קשים והתקפות נגד שלוחי דרבנן היקרים והמסורים מכל החוגים אשר פעלו במסירות ובעמל עצום להסיר את איום הגיוס מעל בני הישיבות והכוללים העמלים ברבבותיהם בהיכלי התורה והצליחו בסד והחזירו את הגלגל לזמנים טובים יותר נציגי הציבור הנאמנים הותקפו שם קשות ומותקפים לאורך כל התקופה כשכל בר דעת מבין שאין ההתקפה עליהם אלא על שולחיהם עיני העדה, מרנן ורבנן גדולי התורה והחסידות ועל כל מניין ובניין של עולם התורה והחסידות האשכנזי והספרדי".

"בעת עתה שעדיין זקוקים לסייעתא דשמיא לעבור את המשוכה המשפטית הידועה בהחלטותיה הקודמות התקיים כינוס זה שבו השתתפו חוץ מאנשי ורבני התנועה הנ"ל וגורמים מנטורי קרתא והעדה החרדית בירושלים, גם כמה רמים רבנים ומגידי שיעורים מישיבות ומסודות האמונים על דעת רבותינו מאחר ויש במידע זה חשיבות גדולה לציבור הרחב הצועד לאור רבותינו מרנן שליט"א הרינו להביא כמה שמות רבנים המרביצים תורה לציבור נאמני רבותינו אשר השתתפו בכינוס הנ"ל לפי פרסומים שונים בין היתר באותו עיתון שנאסר ע"י גדולי רבותינו שליט"א.

ראשי הועד פרסמו את שמותיהם של הרבנים שאינם קשורים במוצהר ל'פלג הירושלמי' ומשמשים בתפקיד בישיבות המזוהות עם 'דגל התורה': הרב דב אהרן זלזניק ישיבת מאור התלמוד רחובות, הרב יהודה אירה הרשלר ישיבת בית מתתיהו בני ברק, הרב חנוך ארנטרוי ישיבת כנסת יחזקאל אלעד, הרב יחזקאל קורן ישיבת קול תורה לצעירים ירושלים והרב אראיל בוקוולד רב בבני ברק .

במועדה מסיימים הכותבים: "נציין כי אין בהודעה זו משום המלצה לתלמידים האם להימנע משמיעת שיעורים או קבלת תורה ממישהו וכן אין בזאת המלצה לראשי מוסדות כיצד לנהוג אלא מידע לציבור בלבד וכל אחד יתייעץ עם רבותיו או יעשה שאלת חכם".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל אחד מאלו שלקחו חלק הם אלו שאינם מפחדים מהכת "שט"ן"מאןיקס והם הבחיר של הכלל
  ואלו שיש להם "שאלה" לעניין לקבל תורה מהם אכן ילכו לשאול המקדים שלהם בנח"ל ה"חרד"י ואולי ישמעו מהם דעת תורה אמיתי
  ר"ל ד' ישמור

  החרדי האמיתי |
  הגב
 2. הציבור החרדי ישמח מאוד להיפרד מאותם שפורשים ממנו ותומכים בגיוס חרדים לצבא,כי כל התומך בגיוס חרדים לצבא יהיה מי שיהיה כבר אינו חרדי כלל.. נקודה….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • כבר נפסק ע״י כל גדולי הדור זצוק״ל ויבלחט״א, כי פשוט וברור שאיסור חמור לחפור קברי ישראל אפ’ אחרי שהתיר הרב הריפרמי לחפור קברי יהודים בבית שמש ועוד מקומות, וגם אסור בכל שום פנים ואופן להתגייס לצבאם השמד "והניאוף", אף למי שאינו יושב באהלה של תורה, והוא דבר הכרוך באיסורים שהם ביהרג ואל יעבור, וחלילה להקל באיסור חמור זה אף להנחשלים אחריך, ופשוט שיש להרחיק נערי ישראל מהעמלקים המפתים והעוברים על דעת תורתינו הקדושה ויפסק הפירצה הנוראה מעם ד׳. של חפירת קברים, והמתגייסים לצבאם של שמד וזימה בפועל. ומשתפים פעולה לקרר את צעירי הצאן. כולם שעמדו על הר סיני {למעט ערב רב} חייבים למחות, אין ספק שעצם המחאה תמתיק מעלינו את כל הדינים, ובפרט בשעה קשה זו אשר מחוץ תשכל חרב רח״ל

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב