הרשת סוערת: כך ניסה רביב דרוקר להפיל את תא"ל עופר וינטר

לפי הפרסום של הראל סגל בגלי צה"ל, עיתונאי ערוץ 10 רביב דרוקר חרג מהנורמה העיתונאית ושלח תחקירן מצויד במכשירי הקלטה לפגישה עם תא"ל עופר וינטר – במטרה לקשור את הקצין לתקרית שבה לכאורה נורה ילד פלסטיני תמים במהלך לחימה. ומה תגובת דרוקר?

ערוץ 20 וגלי צה"ל חושפים תקרית חמורה שבה, ככל הנראה נעשה ניסיון להפליל קצין בכיר בצה"ל על ידי העיתונאי רביב דרוקר שהפך להיות יו"ר האופוזיציה בפועל ומתמקד בתחקירים משחירים כנגד ראש הממשלה.

לפי הפרסום של הראל סגל בגלי צה"ל, עיתונאי ערוץ 10 רביב דרוקר  חרג מהנורמה העיתונאית ושלח תחקירן מצויד במכשירי הקלטה לפגישה עם תא"ל עופר וינטר – שכיהו  מפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה – במטרה לקשור את הקצין לתקרית שבה לכאורה נורה ילד פלסטיני תמים במהלך לחימה.

 

אלא שמבדיקה של ערוץ 20, התקרית מעולם לא התרחשה, התחקירן נחשף והודה כי פעל בשליחות רביב דרוקר, מתוך מטרה לפגוע בתא"ל וינטר.

מי שחשף את את התקרית החריגה הוא עורך הדין עודד סבוראי, מקורבו של תא"ל עופר וינטר ומי שייצג אותו בעבר, בשיחה עם אראל סג"ל בגלי צה"ל.

 

בשנת 2012. תא"ל עופר וינטר, פיקד אז על החטיבה הצפונית באוגדת עזה ואמור היה להתמנות למפקד חטיבת גבעתי.

לפני שהתמנה לתפקיד, דרוקר ניסה לסכל את מינויו, וינטר קיבל  טלפון מאדם שהזדהה כחייל משוחרר שלחם תחת פיקודו של וינטר. החייל המשוחרר סיפר כי לקח חלק בפעילות מבצעית ובשל אירוע מסוים שהתרחש במהלך הלחימה מצפונו מייסר אותו. הצעיר טען עוד כי הוא נזקק לסיוע נפשי וביקש להיפגש עם תא"ל וינטר. למרות הפנייה החריגה, הסכים תא"ל וינטר להיפגש עם החייל המשוחרר.

אלא שהצעיר עורר את חשד אנשי לשכתו של תא"ל וינטר ולכן התבקש להפקיד את הטלפון הסלולרי שלו בכניסה. "התחושה שלי אתו לא היתה טובה", מספר מקורבו של תא"ל וינטר באותה תקופה, בשיחה עם ערוץ 20. "משהו הרגיש לי עם הבחור הזה מוזר. משהו בתנועות שלו, בהבעות הפנים שלו, הוא היה לחוץ ושידר חוסר נינוחות. לכן ביקשנו ממנו להשאיר את הסלולרי בחוץ".

 

החייל המשוחרר סיפר על התקרית שגרמה לו לייסורים קשים: הוא טען כי בשירותו הצבאי הורה לו תא"ל וינטר לירות בילד פלסטיני חף מפשע – אירוע שלא היה ולא נברא. "הוא טען שהם הרגו ילד שלא במכוון, שעופר אמר לו לירות בילד", שחזר המקורב. "אני הבנתי מעופר שלא היה סיפור כזה בחיים. החייל המשוחרר באמת לחם עם עופר באחת הגזרות, אבל הכניס את האירוע הפיקטיבי עם הילד, ועופר לא ידע על מה הוא מדבר".

לאחר שעורר את חשד אנשי לשכתו של וינטר, נשאל הצעיר האם יש ברשותו מכשירי הקלטה,מהר מאוד הוא התקפל והודה כי העיתונאי רביב דרוקר שלח אותו והוא נושא עליו שני מכשירי הקלטה. התחקירן הודה כי מדובר בניסיון לפגוע בקצין. "דרוקר הבין שסוכם המינוי שלך כמח"ט גבעתי והחלטנו שלא תהיה מח"ט גבעתי", אמר התחקירן לתא"ל וינטר. כוח משטרה וקציני מודיעין שהוזעקו למקום, חקרו את הצעיר ולקחו לבדיקה את מכשירי ההקלטה שנשא עליו.

 

"הניסיון להפיל בפח קצין, ככל הנראה מסיבות פוליטיות, פוגע בצבא, פוגע בקצינים והוא מסוכן", אומר לערוץ 20 עו"ד סבוראי, מקורבו של תא"ל וינטר. "זה פשוט מסוכן לביטחון המדינה. מעבר לזה, חבל שקצין עתיר זכויות שנבחן בקרב וגילה אומץ לב יוצא דופן עבור כולנו, נאלץ להתמודד עם מסע דה-לגיטימציה מאורגן ומכוון בעל גוון של רדיפה פוליטית".

עו"ד סבוראי סיפר עוד היום  בגל"צ כי החייל היה חבוש כיפה, כשמעולם הוא לא חבש כיפה קודם לכן. "הוא אמר שהרג בטעות נער פלסטיני בלתי מעורב. והוא אומר לעופר 'אתה נתת לי את ההוראה לירות בו'. עופר העריך שהוא ניסה לדובב אותו או לנסות לגרום לו לרדת מהסיפור. בתחושה של עופר, החייל המשוחרר מנסה לגרום לו לדבר על האירוע הזה שלא קרה".

 

מחדשות 10 נמסר בתגובה:  התוכנית "המקור" נוהגת לפי כל כללי האתיקה והחוק, ומשתמשת לעתים – כפי שמשתמשת כל מערכת עיתונאית במצלמות ואמצעי הקלטה – כדי לתעד. תפקידם של מקורות או תחקירנים אינו "להפיל מרואיינים" אלא להביא מן השטח ראיות שיפריכו או יאששו טענות שנבדקות. החומר שנאסף נבדק לעומק, ורק אם המערכת משוכנעת באמיתותו הדברים משודרים".

רביב דרוקר פרסם פוסט בפייסבוק בתגובה לחשיפה: "לפני מספר שנים הגיע למערכת "המקור" חייל לשעבר עם טענות חמורות על ירי לא מוצדק שביצע תא"ל עופר וינטר, שייתכן והרג ילד פלסטיני ללא שום סיבה. בדקנו את העדות עם חבר של אותו חייל לשעבר שאישר אותה.

החייל לשעבר ביקש להתעמת עם המח"ט ולהקליט את השיחה וכך נעשה. בסופו של דבר, לא המשכנו עם התחקיר רק מכיוון שאותו חייל לשעבר התחרט ולא רצה לחשוף את עצמו בתקשורת.

בקרוב תשדר המקור תחקיר על מה שקרה בגדוד "צבר" של גבעתי לרבות ההתנהגות המקוממת והמביכה של המח"ט וינטר עליה נחקר גם במצ"ח. למרבה הצער, הקצין וינטר בחר במקום להתמודד עם השאלות שהועברו אליו לפני שבועות ארוכים לנסות ולפגוע בתחקיר עוד טרם פרסומו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.