הר' דוד סתיו בראיון ראשון על דברי הגר"ע יוסף: "חילול השם גדול"

ימים ספורים לאחר שהותקף חזיתית על ידי מרן הגר"ע יוסף, מגיב הר' דוד סתיו לדברים, בהם נקרא "רשע" וכן כאדם ש"לא ראוי לכלום".

בראיון לעיתונאי יהודה שלזינגר שיפורסם מחר ב'ישראל היום' אמר סתיו על הדברים: "חשבתי שזה חילול השם גדול".

"חשתי שיש כאן סיפור שיכול להגביר את השנאה לתורת ישראל, לחכמי ולרבני ישראל", אמר הרב סתיו, "אני משוכנע שרק בגלל בעלי לשון הרע, הולכי רכיל, הרב עובדיה הגיע לתובנות האלה. כאב לי עלי ועל עם ישראל. אני מאוד מכבד את הרב עובדיה יוסף".
סתיו סיפר כי הוא והגר"ע לא נפגשו מעולם. "בחודשים האחרונים הועברו מסרים של רצון להיפגש, אבל בביתו של הרב עובדיה לא נענו לזה. גם על הספר שלי ביקשתי שהרב יעבור, אולי אפילו הייתי מתקן – אבל גם לכך לא הסכימו".
מאידך, סתיו חושב כי עוד יוכל לעבוד עם מקורביו של הגר"ע, המחזיקים גם בבד"ץ בית יוסף. "אעבוד עם כל אדם שירצה לעבוד. מי שלא ירצה, לא תהיה לו כשרות. יש חוק במדינת ישראל וצריך לכבד אותו. אני משוכנע שאחרי שיחות שנקיים בעתיד הוא (הגר"ע) יחזור בו. ככל שהאנשים גדולים, כך הם מודים בטעויות".
כאשר נשאל על הדילים המכוערים המלוים את תהליך בחירת הרב הראשי, אמר: "אנשים לא מבינים איזה נזק נוראי מתרחש לנגד עינינו, איבוד האמון. הנזק שנעשה בחצי השנה האחרונה שווה בחומרתו ובעוצמתו למשבר של הציבור הדתי־לאומי בהתנתקות ולעוינות ליהדות בתקופת רצח רבין".
כזכור, כפי שפרסמנו אמש, ביטאון ש"ס 'יום ליום' שב ותוקף בחריפות את סתיו, ומכנה אותו "רב הקולנוע"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.