הר הבית: פורעים יידו אבנים לעבר שוטרים

שוב לא שקט במקום הקדוש: עשרות ערבים רעולי פנים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון בגיזרת הר הבית

[one_half]שוב לא שקט בהר הבית: הבוקר יידו מתפרעים פלסטינים אבנים וירו זיקוקים לעבר כוחות המשטרה ומשמר הגבול. אין נפגעים בקרב אנשי כוחות הביטחון.

סמוך לשעה 8:00 החלו צעירים רעולי פנים להשליך אבנים ולירות זיקוקים לעבר השוטרים המוצבים בשער המוגרבים. השוטרים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות והדפו את המתפרעים לעבר המסגדים בהר.

שלא כמו באירועים האלימים שהתרחשו בערב ראש השנה, האירוע לא התפתח לכדי עימות בין השוטרים למתפרעים ולא נדרשה פריצה של כוחות המשטרה אל רחבת המסגדים.

השוטרים הגיבו בירי אל כמה עשרות המתפרעים מהמקום שבו הם מוצבים בכניסה להר הבית. יש לציין כי היום, בגלל חג הקורבן, לא מתקיימים ביקורי תיירים ויהודים על ההר.

בתוך כך, במשטרת ירושלים נערכים בכוחות מתוגברים לקראת החג. ע"פ המידע המודיעיני וההערכות שנצברו בקרב בכירי המחוז, הערבים צפויים להסלים עוד יותר את אירועי "הטרור העממי" במזרח העיר בכלל, ובעיר העתיקה ומתחם הר הבית בפרט.

מטה ארגוני המקדש הגיב לאירועי הר הבית ומסר כי "אפליית היהודים והדרתנו היום לגמרי מהר הבית תוך תקווה שהטרור יסתפק בכך וישקוט במקום, מתברר כמוטעה ומסוכן פעם אחר פעם. אנו תקווה שהמפכ"ל החדש יביא למשטרה נורמות חדשות ולאומיות בהר הבית הקדוש לעם ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.