הר יונה הטרקטורים עלו על מתחם בעלזא • חסידות בעלזא רכשו 400 יחידות דיור בהר יונה שבהוד הגליל (נצרת עילית)

החלה הבניה בהר יונה, הטרקטורים עלו על הקרקע, במתחם בעלזא, שנירכש לאחר הוראה מפורשת של האדמו"ר מבעלזא, להשקיע להקמת קריה חסידית בהר יונה,  מכרזי הר יונה נסגרו כבר לפני שנה וחצי, אולם הוא בגלל המכרזים של חריש המקום לא התרומם. אנשים העדיפו לקנות דירות בחריש שאמורה היתה להיות עיר חרדית עם 5,000 דירות, על פני הר יונה שנכון להיום יש 3,600 דירות עם אופציה לעוד18,000 דירות.

עם קריסת מכרזי 'חריש'  כש'ועד הדיור המאוחד – חריש' הפסידה במכרזים, החליט האדמו"ר מבעלזא שלא להמתין עוד והורה למרכז מוסדות בעלזא לחתום על הסכם עם חברת הר יונה ייזום ופיתוח בע"מ בבעלותו של איש העסקים החרדי יחזקאל וולף, על הקמת קרית בעלזא בהר יונה ג', הקריה תיבנה סביב מוסדות החסידות ובהם תלמוד תורה, בי"ס בית מלכה, סמינר, ישיבה קטנה ובתי מדרשות. יצוין כי כבר בקיץ הקרוב עם פתיחת שנת הלימודים הבעל"ט ייפתח עוד ישיבה גדולה השביעית במספר של חסידי בעלזא בנצרת עילית.

כחלק מהתכנון הסביבתי, הקריה החרדית הר-יונה, תתקיים כשכונה נפרדת מהוד הגלל (נצרת עילית), כך ששום אוכלוסייה לא תפריע לחברתה. הכבישים בקריה החרדית הר-יונה יהיו סגורים בשבתות וחגים. וככלל, הקשר היחיד שיהיה לתושבי הר יונה עם העיר, יתבטא בהשתייכות המוניציפאלית ותשלומי הארנונה והשירותים העירוניים, "זהו היתרון המשמעותי שאינו קיים בערים מעורבות אחרות, מדגיש ל'קוקר' שמוליק שטיין. "אך נדמה כי היתרון המשמעותי ביותר הוא הרצון המובהק של פרנסי העיר לקלוט לתוכם אוכלוסייה חרדית. יתרון שלא תמצא כמעט בשום עיר אחרת

ראש העיר שמעון גפסו אומר ל'קוקר' מדובר באחד הפרויקטים המורכבים והגדולים בתולדות העיר נצרת עילית",  "אמנם משרד השיכון בזמנו, יישר את השטח, סלל כבישים והשקיע בתשתיות, אך בכל אופן חלפו מאז שנים ומטבע הדברים, חלק מהתשתיות התיישנו ודרשו תחזוק שוטף. העירייה השתדלה ככל שניתן לעשות זאת, הפגנו נוכחות ככל שניתן כדי למנוע השתלטות על מתחמי הענק, כיום ברוך ד' כבר אפשר להתחיל לברך על המוגמר". גפסו גם מתייחס ישירות לתלונות שקיבל מחבריו על הבאתן של משפחות חרדיות לעירו: "לא נולדתי כראש עיר ולא אסיים את חיי כראש עיר, את תכלית שליחותי אני רואה בייהוד הגליל וחיזוקו, זה יהיה שכרי מכל עמלי ותו-לא. ואני מתכוון לכל מילה שאני אומר"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.