"הסתה פרועה נגדי בתקשורת החרדית"(וידאו)

הרב דוד סתיו בראיון לאולפן 'וואלה!': "חוץ מלשים פרס על ראשי – אמרו בתקשורת החרדית הכל". צפו

הר' דוד סתיו התייחס היום (ראשון) לראשונה לאבטחה שהוצבה סביבו בעקבות האיומים על חייו, שהגיעו לאחר הודעתו על הקמת רשת גיור אלטרנטיבית.

בריאיון לאולפן וואלה! NEWS אמר סתיו כי "כל מי שקרא את העיתונות החרדית בסוף השבוע לא יכול היה להתעלם מההתלהמות ומההסתה". לדבריו, "כאשר שמים תמונה מאיימת, עם כותרת בצבעים אדומים גדולים 'האיש הזה מסוכן', חוץ מלשים פרס על ראשי לא היה חסר הרבה".

צפו בראיון המלא
[vimeo 136443955 w=685 h=385]
באדיבות וואלה! יהדות

במהלך סוף השבוע הודיעה לו המשטרה כי הוא מוגדר אישיות מאוימת וכי היא שולחת ניידות משטרה לאבטח את ביתו.

סתיו טען כי במשטרה לא חלקו איתו את המידע ורק עדכנו אותו שהם מאבטחים אותו. סתיו ציין כי למרות האיומים, הוא מקבל גם הרבה מאד תמיכה בציבור החרדי, שמביע, לדבריו, "שאט נפש מהסגנון ומההשמצות".

לדבריו, המהלך שלו הוא שותף, להקמת רשת גיור חלופית, הוא מאמץ חשוב שנועד למנוע התבוללות. "אין לנו עניין לערער על מעמדה של הרבנות. יש לנו עניין בגיור כהלכה. גם הרבנות הראשית תתעשת ותבחן את הנושא ותראה שלא כצעקתה ושאפשר להכיר בגיורים האלה".

סתיו סיפר כי הוא העריך שבעקבות הקמת רשת הגיור יהיו תגובות זועמות: "ציפינו לרעש ענייני יותר, אבל אנחנו נחושים ומתמידים, הבוקר התקשר אליי הר' רבינוביץ'. אנחנו ממשיכים קדימה, חזקים, נחושים, לא נענה ולא נגיב, נתמודד עניינית ונצליח".

על אף שהוא אינו חושש מהאיומים, סתיו סיפר כי הוא החליט לשנות מעט סדר יומו. "אני לא מגיע למקומות שאנשים יכולים להיות מוסתים נגדי. מעדיף להסתובב במקומות בהם אני מרגיש בטוח".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. צריך להסביר לזב הזה שהסיבה שלא מציעים פרס על ראשו היא מחמת שלאף אחד אין מה לעשות עם הבטטה הרקובה הזו….

    חרדי |
    הגב