השאלון של הסמינרסטיות החרדיות: "להכין אוכל לבעל, לחייך אליו ולדאוג לו"

טופס בחינה בסמינר חרדי בירושלים הגיע לידי חדשות 2 Online אחת התלמידות כתבה: "התפקיד של הגבר ללמוד והוא לא יכול לעשות את הדברים של האישה" המורה סמינה וי

אתר חדשות 2 חושף ציטוטים נרחבים משאלון פנימי שהובא באחד הסמינרים החרדים בירושלים, התלמידות החרדיות התבקשו להשיב על  שאלות בעניין תפקיד האשה בבית החרדי,והשיבו כי "תפקיד האישה לדאוג לכל צרכי בעלה, כשהיא מכינה אוכל היא מאירה את עיניו".

טופס הבחינה, הגיע לידי חדשות 2 Online, והוא כולל שאלות על ייעודן של הנשים  החרדיות.

"הסבירי מהו תפקידה של האישה בעולם", נשאלות התלמידות, השתמשי בפסוק: "לא טוב להיות האדם לבדו, אעשה לו עזר כנגדו". בטופס של אחת התלמידות, היא כתבה כתשובה: "תפקיד האישה בעולם לדאוג לבעלה שלא יהיה חסר לו דבר".
ובשאלה נוספת נשאלו הבנות, מדוע האיש צריך עזר?  "כי התפקיד של האיש הוא ללמוד והוא לא יכול לעשות את הדברים של האישה", ענתה אחת מהן.

צילום: יאיר שרקי חדשות 2

נערה

בשאלו נוספות  מתבקשות התלמידות להביא דוגמאות שימחישו כיצד האישה "מעודדת ומשמחת את בעלה": האישה עושה זאת "כשהיא מחייכת אליו, נחמדה איתו ודואגת לכל צרכיו", כתבה התלמידה. בתגובה לתשובה המורה סימנה על גבי הטופס שלושה סימוני "וי" ואף הוסיפה: "יפה!".

הבנות נשאלו: מדוע אישה שמכינה אוכל וביגוד לבעלה "מאירה את עיניו" ו"מעמידה אותו על רגליו"? אחת מהן השיבה "כי זה התפקיד שלה" – וגם במקרה זה המורה סימנה "וי".
שאלה נוספת מרתקת שהופיעה, "מהי דוגמת הגמרא לאישה רעה?". אחת מהן השיבה: "אישה כזו היא אישה שעורכת שולחן ומקשטת אותו אחרי שהכינה אוכל – ואז בעלה הגיע, והיא נכנסה לחדר וסגרה את הדלת".  על התשובה הזו, סימנה המורה "וי" ושוב הוסיפה את ההערה: "יפה!".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. האם אני שומעת נימת זלזול????
    הרי לפי דרך התורה זה הדרך הנכונה!!! מי אתם שתביעו זלזול בדברים???

    רות |
    הגב