השבוע: בני המנשה ישלימו את עלייתם לישראל

225 חברי קהילת בני המנשה ממדינת מניפור, יעלו השבוע לארץ ובכך ישלימו את עלייתם לארץ ישראל

במהלך השבוע, 225 חברי קהילת בני המנשה ממדינת מניפור שבצפון מזרח הודו ישלימו את עלייתם ארצה באמצעות ארגון שבי ישראל.

עם הגעתם לארץ, העולים יעברו למרכז הקליטה בכפר חסידים, ועם השלמת תהליך הקליטה יעברו להתגורר בגליל.

הקבוצה הראשונה עם 17 עולים נחתה בנתב״ג ביום שני; שתי קבוצות נוספות – 56 עולים ו-51 עולים – נחתו אתמול; קבוצה נוספת של 49 עולים עתידה לנחות היום; והקבוצה האחרונה עם 52 עולים תנחת מחר.

בין העולים שנחתו בישראל הוא סיינגול לוטג׳ם, אב לילד שלא ראה את הוריו בשמונה עשרה השנים האחרונות מאז עלו לארץ בשנת 2000. "אני מאוד מתרגש משום שתמיד חלמתי לחזור לציון", מסר לוטג'ם רגע לפני עלייתו למטוס בהודו.

"אבל העלייה הזאת מרגשת במיוחד מכיוון שממש בקרוב אוכל לפגוש את הורי האהובים ולהתאחד איתם בארץ ישראל".

עולה נוסף בקבוצה שנחתה אתמול הוא אבל האנגשינג, אשר נפגש בנמל התעופה עם בני משפחתו לאחר שנים רבות של נתק, ואף חיבק לראשונה בחייו את ניניו שנולדו בישראל, שאותם מעולם לא פגש.

קהילת בני מנשה בהודו רואה עצמה כצאצאים של שבט המנשה, אחד מעשרת השבטים שגורשו מארץ ישראל לפני יותר מ-2,700 שנים על ידי מלך אשור. חברי הקהילה מדברים בשפה הקוקית וניביה השונים, אשר שייכים למשפחת שפות סינו-טיבטיות שמדוברות בצפון-מזרח הודו – שם מתגוררים מרבית בני המנשה – בנוסף למזרח בנגלדש ומערב בורמה.

"אנחנו מאושרים ונרגשים לקבל בזרועות פתוחות 225 חברים מקהילת שבט בני המנשה שחוזרים הביתה לארץ ישראל", מסר מיכאל פרוינד, יו"ר ומייסד ארגון שבי ישראל. "אנו בעיצומה של שנה מאוד עסוקה מבחינתנו – וזו רק ההתחלה. 429 חברים מקהילת בני המנשה כבר עשו עלייה לארץ מתחילת ינואר 2018, ואנחנו נחושים להמשיך בשליחות ההיסטורית שלנו עד שאחרון מבני ובנות הקהילה שעדיין נותרו בהודו יוכל לשוב לציון, גם כן".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.