השבוע הגורלי של נתניהו

רה"מ נאבק ביוזמה להחזרת שיטת הפריימריז הישנה לליכוד: "תגרום לנטישה המונית של מצביעים"

קרב גורלי בליכוד: בעוד שבוע מרכז הליכוד יכריע האם לבטל את שיטת הבחירות המקדימות לרשימת המפלגה לכנסת, ולהעניק במקומה לחברי המרכז את הכוח לקבוע מי יכהנו כחברי כנסת מטעם הליכוד. ההצבעה הזאת היא עקרונית ודרמטית עבור ראש הממשלה נתניהו שסבור שהחזרת הכוח למרכז הליכוד תגרום לנטישה המונית של מצביעים ולכן הוא משקיע שעות ארוכות לשיחות עם פעילי ליכוד ולשיחות סגורות עם חברי מרכז.

בשבוע שעבר אירח ראש הממשלה מפגש בביתו, השתתף במפגשים בבאר שבע וברמת גן, ואמש הוא כינס מפגש נוסף במעונו ברחוב בלפור. במפגש אתמול קשר נתניהו בין איומי החרם על ישראל לעמדתו העיקשת נגד מתן כוח למרכז הליכוד.

מנגד, מי שמוביל את המאבק בעד שינוי השיטה הוא חבר הכנסת דודי אמסלם – נציג מחוז ירושלים בליכוד. נתניהו יכנס הערב את חברי הכנסת והשרים של המפלגה ויבקש מהם להתייצב נגד היוזמה של אמסלם, שלא הוזמן לכינוס הזה.

במכתב שישגר ראש הממשלה לפעילים, ושהופץ אמש בין חברי הכנסת, הוא הציע פשרה. הוא הציע כי את רוב הרכב הרשימה יקבעו המתפקדים, אך את המקומות המשוריינים למחוזות, כלומר מקומות בסוף העשירייה השנייה ובעשירייה השלישית, יקבעו חברי המרכז. "הצעת הפשרה תאפשר לנו ללכד כוחות ולהגיע ליעד שאני מציב לליכוד בבחירות הבאות: לפחות 40 מושבים בכנסת", כתב נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.