השב"כ: אין מספיק ראיות נגד להב"ה

"לא ניתן להוציא את ארגון הימין הקיצוני להב"ה אל מחוץ לחוק" – קובע השב"כ בחוות דעת שהעביר לבקשת שר הביטחון משה בוגי יעלון.

למרות חגיגת המעצרים של פעילי הימין הקיצוני ובראשם נכדו של הרב מאיר כהנא מייסד תנועת כך, השב"כ, הוציא חוות דעת כי אין די ראיות כלפי ארגון להב"ה "לא ניתן להוציא את ארגון הימין הקיצוני להב"ה אל מחוץ לחוק" – קובע השב"כ בחוות דעת שהעביר לבקשת שר הביטחון משה בוגי יעלון.

 

 

חוות הדעת הוגשה לפני כשבעה חודשים לאחר בקשתהשר יעלון שדרש לבחון את חוקיות הארגון ואת התארגנותו, זאת בעקבות הצתת בית הספר הדו-לשוני בירושלים בידי שניים מפעיליו.  בשב"כ הבהירו  כי ראיות נוספות שייאספו בעתיד יביאו לבחינה מחודשת של עמדתם.

בעקבות פיגוע הדקירה הקטלני במצעד התועבה ורצח התינוק הפלסטיני עלי דוואבשה בכפר דומא בשבוע שעבר, הנחה יעלון את מערכת הביטחון לנקוט אמצעים תקיפים נגד חשודים בפשעי שנאה – לרבות ביצוע מעצרים מנהליים.

 

המשטרה תבקש מבית משפט השלום בנצרת להאריך את מעצרו של מאיר אטינגר, נכדו של מייסד תנועת "כך" הרב מאיר כהנא, שנעצר אמש. אטינגר, שנחשב ליעד מרכזי של החטיבה היהודית בשב"כ, חשוד בפעילות ימין קיצוני – בין היתר במעורבות בהצתת כנסיית "הלחם והדגים" בכנרת.

 

כמו כן, הוא ייחקר בעניין שריפת בית משפחת דוואבשה בכפר דומא. על פי ההערכות צפויים להתבצע מעצרים נוספים של פעילי ימין.

 

 

פרקליטו טען כי מדובר במהלך יח"צני בלבד של מערכת הביטחון, שנדרשת בשעה זו לספק תוצאות. ייתכן מאוד שבשלב הבא נראה את מערכת הביטחון נוקטת בקו החדש והתקיף יותר של "טרטור" דמויות בולטות וצעירים מקרב אותה אוכלוסיה, כפעולות מניעתיות וכניסיון להרגיע את השטח, תוך הפעלת לחץ על כל גורמי ההשפעה בקרב הימין הקיצוני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.