"המרגלת" הישראלית גייסה מרגלים לחיזבאללה

השב"כ התיר לפרסום כי עלה על מערך של ארגון הטרור חיזבאללה הלבנוני לגיוס אזרחים ישראלים

השב"כ התיר לפרסום כי עלה על מערך של ארגון הטרור חיזבאללה הלבנוני לגיוס אזרחים ישראלים.

חקירתן של 2 אזרחיות ישראליות ממג'דל כרום שנעצרו לחקירת שב"כ ב-2.6 השנה חשפה כיצד ארגון חיזבאללה בלבנון פועל לגייס אזרחים ישראלים שיפעלו עבורו בישראל וכן נחשפה זהותם של אותרים ומגייסים עבור חיזבאללה.

מהחקירה בשב"כ נחשף כי מטעם ארגון חיזבאללה בלבנון פועלת ביירות חמוד, אזרחית ישראלית במוצאה ממג'ד אל כרום, המתגוררת כיום בלבנון יחד עם בעלה בלאל ביאזרי (בתמונה) ביירות עובדת בעיתון הלבנוני "אלאח'באר" המקורב לחזבאללה ולצד עבודתה כעיתונאית בלבנון, ביירות חמוד ובעלה בלאל מופעלים על ידי ארגון הטרור חיזבאללה כמאתרים ומגייסים של אזרחים ישראל לטובת פעילות עבור חיזבאללה.

ביירות כבר מוכרת למערכת הביטחון הישראלית ונחקרה על ידי שב"כ כשעוד התגורה בישראל, במהלך שנת 2013, בחשד כי יצרה קשר עם פעילי חזבאללה אותם פגשה בכנסים שהתקיימו במרוקו בשנת 2008 ובתוניס בשנת 2012. לאחר חקירתה בשנת 2013, עזבה ביירות את ישראל ועברה להתגורר בלבנון, שם נישאה, כאמור, לבלאל ביזארי.

בעקבות קשריה של ביירות לחשודות ולאחר מפגש משותף שקיימו שלושתן בתורכיה במהלך דצמבר 2019, נחקרו השתיים על ידי שירות הביטחון הכללי בחשד כי במהלך הביקור בוצע ניסיון לגייסן לשורות חיזבאללה על ידי ביירות ובעלה.
במסגרת החקירה אומת הקשר של השתיים לביירות וכן התקבל מידע על המפגש שקיימו בתורכיה ועל האופן בו פועל חיזבאללה באמצעות ביירות ובעלה על מנת לגייס ישראלים נוספים לפעילות עבור חיזבאללה.
לאחר סיום חקירתן, שוחררו החשודות בתנאים מגבילים.

כחלק מפעולות הסיכול, יצר קשר רכז שב"כ עם בלאל בלבנון על מנת להזהירו כי השב"כ מודע להיותם מגייסים עבור חיזבאללה, למרות הכיסוי העיתונאי אותו הם מציגים וכי עליהם לחדול מניסיונות גיוס של אזרחים ישראלים. חלק מהשיחה המוקלטת הותר לפרסום. האזינו:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.