השב"כ חשף: טרוריסטים מסוריה תיכננו להתנקש ברה"מ

במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי נחשפה וסוכלה בשבועות האחרונים פעילותה של תשתית טרור אשר הוכוונה על ידי פעיל החזית העממית מסוריה, שתכננה בין היתר לפגוע באישים בכירים בישראל בהם ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש העיר ירושלים ניר ברקת

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי נחשפה וסוכלה בשבועות האחרונים פעילותה של תשתית טרור אשר הוכוונה על ידי פעיל החזית העממית מסוריה, שתכננה בין היתר לפגוע באישים בכירים בישראל בהם ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש העיר ירושלים ניר ברקת.

במסגרת החקירה נעצר מחמד ג'מאל רשדה, תושב מחנה הפליטים שועפט בן 30 הנושא תעודת זהות ישראלית. רשדה, פעיל ארגון הטרור החזית העממית, ישב בכלא הישראלי בשנים 2005-2008 לאחר שהצית בית של יהודים בשכונת פסגת זאב..

בחקירה עלה, כי על פי הכוונת גורמי טרור מחו"ל, תכנן רשדה לבצע פיגועי טרור משמעותיים כנגד מגוון יעדים, בהם פגיעה באישים בכירים – ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

כמו כן, עלה כי רשדה תכנן שורה של פיגועי טרור נגד מבנים השייכים לקונסוליה האמריקנית וכנגד משלחת של נציגים קנדיים השוהים בירושלים במטרה לאמן את כוחות הרשות הפלשתינית ביו"ש.

עוד עלה בחקירה כי רשדה ביצע מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין אודות היעדים נגדם תכנן לבצע פיגועים, בהוראתו של פעיל הטרור מסוריה. לטובת קידום חלק מהפיגועים, התכוונה התשתית להכניס לישראל פעיל טרור מירדן.

חשוב לציין כי החולייה הייתה בשלבי תכנון ראשוניים בלבד. ללא כסף וללא נשק.

בהמשך, נעצרו חשודים נוספים אשר בחקירתם אומתו החשדות ונוסף מידע הנוגע לפעילות התשתית. מעצר החשודים סיכל, בטרם מימוש, פעילות טרור משמעותית אותה ביקשה התשתית לקדם. כתבי אישום כנגד המעורבים הוגשו ביום ראשון שעבר.

ניר ברקת הגיב לפרסום: "השב"כ שלנו הוא מהטובים בעולם. לכל אורך הטיפול באיום עודכנתי וידעתי שכשהשב"כ בתמונה והמשטרה בשטח אני יכול לסמוך עליהם ולישון בשקט ובביטחון. בכל התקופה הזו התעקשתי לא לשנות כלום בסדר היום שלי כי אסור לתת לטרור להכתיב לנו את סדר היום.

"יידע כל מי שחושב לשנות מציאות באמצעות טרור שטעות גדולה בידו. לא רק שהוא לא יצליח, אלא סופו להיתפס על ידי כוחות הביטחון ולהיענש במלוא החומרה. אנחנו לעומת זאת, נמשיך לבנות ולפתח את ירושלים ואת מדינת ישראל ושום איום לא ירתיע אותנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.