השב"כ עצר פלסטיני שחשף את מזימת חמאס

הותר לפרסום כי איש חמאס מעזה נעצר, בחקירתו הודה על מערך המנהרות ההתקפיות מעזה לישראל.בחקירה חשף הצעיר מידע על התצפיות המתקדמות לתוך ישראל, על יחידת המובחרים של חמאס, על יכולות הנ"ט והנ"מ ועל השינויים בתורת הלחימה ובחוליות הצבאיות

לראשונה מאז מבצע צוק איתן הישג ראשוני לצה"ל מול החמאס: היום (שלישי) הותר לפרסום כי איש חמאס מעזה נעצר, בחקירתו הודה על מערך המנהרות ההתקפיות מעזה לישראל.

פעלי החאמס הוא אבראהים עאדל שחאדה שאער, צעיר בן 21 מרפיח שחפר מנהרות עבור הארגון נעצר בתחילת חודש יולי, ולפני כשבוע וחצי הוגש נגדו כתב אישום.

שאער נעצר בפעולה משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל.

מהשב"כ נמסר כי בחקירתו חשף שאער מידע רב אודות פעילותה של חמאס ברפיח, ובמיוחד מסר מידע על תוכנית הפעולה של חמאס בחירום וכוונותיה להשתמש במנהרות לתקיפת ישראל. הוא הודה כי בחודשים האחרונים עסק בחפירת מנהרות ונחשף לחפירת מנהרת חמאס מאיזור רפיח לכיוון מעבר כרם שלום.

פעיל חמאס שאער מסר מידע רב על המנהרות של חמאס באיזור רפיח, כולל מיקומם של מוקדי חפירה, פירי מנהרות, חופרים ותוואי המנהרות – מידע ביטחוני רב ערך. בחקירה סיפר הפעיל גם על הכביש החדש שחמאס סלל באזור הגבול: לדבריו, הכביש צפוי לשמש לטובת מימוש מתקפת פתע כנגד ישראל, בסיוע כלי רכב אשר ידהרו לעבר הגבול.

בשב"כ מדגישים כי הפעיל "היה מעורב באופן אישי במגוון הכשרות בנושאי לחימה, פיקוד, שימוש באמל"ח מתקדם וחבלה. במהלך ימי הלחימה במבצע 'צוק איתן' פעל במחלקת התמיכה והלוגיסטיקה של חמאס וסייע בהעברת ציוד צבאי ומטענים ללוחמים בשטח. כמו כן לקח שאער חלק פעיל בלחימה, זאת באמצעות הנחת מטענים נגד טנקים, וסיוע בתצפיות".

המידע שסיפק שאער לא נגע רק למנהרות – אלא גם לתוככי ארגון חמאס: הוא נחשף במהלך השנים האחרונות לפרטים רבים על גורמים בכירים בחמאס והוא סיפר בחקירתו על הקשר בין אירן לארגון הטרור ועל העברת התמיכה הצבאית מטהרן לרצועה. לדבריו, תמיכתם של האירנים ממומשת באמצעות העברת כספים, אמצעי לחימה מתקדמים וציוד אלקטרוני כגון מכשירים לשיבוש תדרים המשמשים לטובת הפלת מזל"טים ישראלים בשמי הרצועה.

בחקירה חשף הצעיר מידע על התצפיות המתקדמות לתוך ישראל, על יחידת המובחרים של חמאס, על יכולות הנ"ט והנ"מ ועל השינויים בתורת הלחימה ובחוליות הצבאיות מאז מבצע "צוק איתן". "שאער מסר כי לצורך פעילותה הצבאית חמאס משתמשת באמצעים ובחומרים המוכנסים לרצועה במסגרת מאמצי השיקום, בנוסף מסר כי לוחמי הארגון מסכנים אזרחים רבים, בכך שמאחסנים מטעני נפץ בבתי מגוריהם", נמסר מהשב"כ. שאער הוסיף כי בביתו אחסן מטענים רבי עוצמה, מכיוון שמפקדי חמאס חוששים מהפצצת מחסני נשק.

בנוסף ציין פעיל חמאס אירן הכשירה בעבר לוחמי חמאס בשימוש בגלשני רחיפה, על מנת שיחדרו מן האוויר לשטח ישראל. בסוף חודש יולי הוגש נגדו כתב אישום חמור, בגין נסיון רצח, מגע עם סוכן חוץ, חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, אימונים צבאיים אסורים ועבירות נשק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.