השב"כ עצר פעיל טרור ממזרח ירושלים

בן מיעוטים כבן 21 נעצר בגין השתייכות וחברות בארגון טרור. מחר יוגש כתב אישום כנגדו

המשטרה הודיעה כי עצרה בן מיעוטים כבן 21 בגין השתייכות וחברות בארגון טרור. מחר יוגש כתב אישום כנגדו.

המעצר בוצע לאחר שבמהלך החודש האחרון התנהלה במשטרת ישראל חקירה סמויה, בשיתוף שירות הבטחון הכללי, כנגד צעיר כבן 21 תושב מזרח ירושלים. הוא נחשד בהשתייכות ותמיכה בארגון טרור ובהסתה לטרור ולאלימות. במהלך המעקב אחריו, בוצעו פעולות חקירה רבות אשר הביאו לגיבוש תשתית ראייתית כנגד החשוד.

מדובר בערבי שכבר הורשע בעבר בעבירות של הסתה לאלימות, טרור ותמיכה בארגון טרור, ריצה עונש מאסר של כ – 8 חודשים, ושוחרר ממנו לפני כ – 9 חודשים בלבד.

כנגד העצור-האסיר לשעבר עומד עונש מאסר על תנאי.

על פי החשד, עם שחרורו מהכלא הוא שב לתמוך בטרור ואף הצטרף לארגון טרור פעיל באזור רמאללה שבו התקדם למעמד בכיר, תוך ניצול מעמדו להסתה, לטרור ולאלימות.

החקירה הסמויה הפכה לגלויה בשבוע שעבר, עם מעצרו של החשוד בביתו בידי לוחמי ימ"ס ירושלים והבאתו לחקירה במרחב קדם בגין השתייכות לארגון טרור, תמיכה והסתה לאלימות.

מעצרו של החשוד הוארך על-ידי בית המשפט, ומחר (ו') צפויה הפרקליטות להגיש כתב אישום כנגדו בגין "פעילות וחברות בארגון טרור" ובקשה למעצרו עד תום ההליכים

ממשטרת ישראל נמסר: "מעצרו של החשוד מהווה נדבך מרכזי נוסף בפעילות העיקשת והבלתי מתפשרת של משטרת ישראל כנגד ארגוני טרור והפעילים בהם, שיש במעשיהם ובהתבטאויותיהם הסתה לאלימות ולטרור העלולים לגרום לאחרים וצעירים לעשות מעשה. משטרת ישראל תמשיך לפעול בכלל האמצעים  והמשאבים העומדים לרשותה לאתר, לחקור ולמצות הדין עם כל אדם שיעסוק בהסתה לאלימות ולטרור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.