הותר לפרסום: השב"כ עצר שבדי שריגל עבור חיזבאללה

בקיץ 2015 נעצר לחקירה משותפת של שב"כ ויחידת להב 433 אזרח שבדי במוצאו לבנוני, לאור חשדות ביטחוניים כנגדו.חקירתו בשב"כ הודה חיזראן כי גוייס לחזבאללה והסכים לשת"פ עימם: בין היתר הוא עקב אחר הנעשה בשדה התעופה ועקב אחר בסיסי צה"ל

הותר לפרסום:  כי בקיץ 2015 נעצר לחקירה משותפת של שב"כ ויחידת להב 433 אזרח שבדי במוצאו לבנוני, לאור חשדות ביטחוניים כנגדו.

השבדי המדובר הוא חסן חליל חיזראן, יליד 1960 אשר נעצר בנתב"ג, בעת כניסתו לישראל, לאחר שעלה אודותיו מידע מקדים לפיו הוא חשוד בקשר לחזבאללה.

בחקירתו בשב"כ הודה חיזראן  כי גוייס לחזבאללה והסכים לשת"פ עימם: בחקריתו סיפר בשנת 2009 נסע חיזראן עם אישתו וילדיו לביקור משפחתי בלבנון. במהלך ביקורו הוצע לו לפגוש בגורמי חזבאללה, וזה הביע הסכמה. בפגישותיו (החשאיות) עם נציגי חיזבאללה נאמר לו במפורש, כי חזבאללה שואף לגייס פלסטינים המתגוררים באירופהובעלי אזרחות זרה, על מנת שאלו יוכלו לנצל את הנגישות שלהם לישראל ולספק לחיזבאללה מודיעין.

בשנת 2011 ו-2013 הגיע לביקורים נוספים בלבנון, אשר נוצלו גם הן לטובת פגישות של הנדון עם נציגי חזבאללה.

משימות שקיבל במסגרת פעילותו עם חזבאללה: הנדון נתבקש לגייס אזרחים ישראלים, בדגש על כאלה בעלי קשרים ליהודים, או בעלי נגישות לאנשי צבא, לאנשי מערכת הבטחון או לגורמים ממשלתיים.

בנוסף, התבקש לאסוף מידע על נקודות בישראל בהן יש ריכוזי צבא, אמל"ח, טנקים, בסיסים צבאיים הנדון תוחקר אודות ההתנהלות בשדה התעופה בנתב"ג וכלל תהליך הכניסה: אופן קבלת הנוסעים, סידורי אבטחה, ביקורת דרכונים וכו'.

עבור מפגשיו עם חיזבאללה והסכמתו לשת"פ עימם, קיבל בשנת 2009 סכום של 2,300 דולר וכן סכום של 800 דולר אותו קיבל ב-2011.

מידע אודות אגודה המנוהלת ע"י פעילי חזבאללה במאלמו/שבדיה: חיזראן מסר מידע אודות אגודה הנקראית "הבית הלבנוני", אשר פועלת במאלמו,שבדיה.

 

מהשב"כ נמסר בתגובה למעצר: "ההתעניינות של חזבאללה בתהליך הכניסה והבידוק בנתב"ג ממחישה את הרצון של חזבאללה לזהות את הפרצות בתהליך, אשר יאפשרו להכניס לישראל אנשים מטעמם באין מפריע ומבלי שיוחשדו. העניין שמגלה חזבאללה בבסיסים צבאיים ובמטרות צבאיות מוכיח שוב, כי חזבאללה נערך למערכה הבאה עם ישראל ומסמן יעדים אלה, כמטרות "בבנק המטרות" שלו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.