השבר בציונות הדתית • "הרב מנוול, בעל גאווה, נוכל ורשע" (הקלטה)

פרסום ראשון: השבר בציונות הדתית מוביל את הרב זלמן מלמד מבכירי הרבנים במגזר למתקפה חריפה נגד הרב מהצפון החשוד במעשים חמורים: "הרב מנוול, נוכל ורשע בעל גאווה – טיפש מי שהיה בקרבתו ולא זיהה" • הרב מלמד לא חסך ביקורת מהרב אליהו שתמך בעבר ברב ה'חשוד': "יש קושיה שלא הבחין בכך". האזינו

השבר בציונות הדתית לשיא: רבנים בכירים מתייחסים לחשדות החמורות נגד הרב מהצפון החשוד במעשים חמורים. הרב זלמן מלמד רב היישוב 'בית אל' יצא אמש למתקפה חריפה נגד הרב, הרב מלמד אף לא חסך ביקורת מהרב שמואל אליהו שבעבר "גילה" את הרב מהצפון והעניק לו תמיכה גלויה במשך שנים ארוכות.

שלושה רבנים בכירים החליטו לגרש את הרב במהלך שבוע שעבר מהעיר צפת בעקבות מידע שהגיע לגבי עבירות חמורות לכאורה שביצע הרב, המנהל כמה מוסדות דת בעיר. הרבנים החליטו על ההרחקה עוד קודם שהוגשו תלונות במשטרה נגד הרב.

בהקלטה הנחשפת כאן ב'קוקר' נשמע הרב מלמד פותח במילים קשות נגד הרב מהצפון: "עברנו שבוע לא קל, מתברר שהוא נוכל ורשע! אינני יודע איזה מילים להגיד עליו, הוא בעל גאווה – מנוול". פתח הרב מלמד.

הרב מלמד מתח ביקורת על האנשים והתלמידים שסבבו את הרב: "אין לי ספק שהיה אפשר להרגיש, מי שלא היה טיפש היה יכול להרגיש רק הטיפשים נדבקים באנשים כאלה בלי להתבונן בלי לבדוק. זו התנהגות שיש בה עוצמות, אני לא מכיר הרבה את הדמות הזאת הייתה לי תחושה שלא צריך להכיר אותו יש שם כוחות אבל צריך לראות ולהרגיש שיש מסביב דברים לא תקינים".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

הרב מלמד הוסיף: "אני חושב שהפרשה הזו היא שיעור כללי גדול לציבור לדעת לא לתקשר עם כוחות בלתי מובנים, כל דבר צריך לעשות בשכל ובשיקול הדעת".

לסיום האשים הרב מלמד את הרב שמואל אליהו ש"גילה" בעבר את דמותו של הרב מהצפון והעניק לו את הסמכויות הרבניות בעיר צפת: "הרב אליהו אדם גדול ונערץ, אבל יש לי קושיה עליו איך הוא לא ידע ולא יכל להבחין?! צריכים לדעת לא לקבל דברים לא הגיוניים". סיים הרב מלמד.

בתוך כך, היום הגישו עוד שתי נשים הגישו תלונה למשטרה נגד הרב שעמד בראש הישיבה ומנהיג הקהילה בצפון. על פי ההערכה תלונות מנשים נוספות צפויות להתקבל במשטרה בימים הקרובים. הרב שאושפז בסוף השבוע לאחר שחש ברע צפוי לעבור צנתור בימים הקרובים.

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

24 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. על ראש הגנב בוער הכובע. הרב מלמד לא בפוזיציה להעברת ביקורת על רבנים אחרים. זיוף מסמכים וגניבת אדמות בגבעת האולפנה היה לנו? היה

  זיוה |
  הגב
 2. לפי ההקלטה הזאת אנחנו אמורים לחשוד כרגע גם בך הרב מלמד…
  לפי דבריך התנהגות כזאת (התנשאות והעלבת תלמידי חכמים גדולים ומאות בחורי ישיבה ועוד אלפי בני ישראל יקרים ופשוטים ותמימים – בכינוי טיפשים…) קצת מחשידה אותך בירידה מהמקום של 'אם רבך דומה למלאך ה' צבא-ות'! כך מלאך לא מתנהג…
  אז מה אנחנו אמורים לעשות עכשיו?

  מחכים להתנצלות ולחזרה בתשובה…

  נ.ב.
  הרב החשוד בעצמו לעולם לא היה מדבר ככה… נקודה למחשבה…

  חשד |
  הגב
 3. כבר לפני שנה סיפר אחד מרבני העיר בצפון (אזור הקריות) ששמע ברדיו שיעור ב"קבלה" מ"הרב" הזה, ואמר
  אותו רב עיר כי משמיעת השיעור עולה שאותו "רב" אינו מבין כלל בקבלה ומדבר שטויות.

  זאת אומרת, שיש כאלה בעלי הבנה ישרה שקלטו כבר בעבר עם מי יש כאן עסק.

  מוצקין |
  הגב
 4. לפני כשנה סיפר אחד מרבני הערים בצפון (באזור הקריות) ששמע ברדיו שיעור ב"קבלה" מ"הרב" הזה מצפת,
  ואמר אותו רב עיר כי משמיעת השיעור עולה כי "המקובל" הזה לא מבין כלל בקבלה ומדבר שטויות.

  זאת אומרת, שיש רבנים לא טיפשים שכבר ראו אז שמדובר כאן בבועת סבון.

  מוצקין |
  הגב
 5. אכן ברור שיד השטן הייתה כאן. אחים יקרים כבר סיפר המהרח"ו זצ"ל על כמה גדולים שהיו על סף הבאת הגאולה והשטן נתקנא בהם והיה מה שהיה. אל לכם לפול ליאוש המשיכו בדרככם הטובים המשכו לדבוק ברבכם המשיכו בלמוד התורה על הנגלות והפנמיות שבה ואל תשעו אל המיאשים אתכם כי הלוא לזה הייתה כל כוונתו של הבעל דבר.
  קבלו על עצמכם את היסורים באהבה ויאר ה' פניו אליכם ביתר שאת ועוז ורבכם בראשכם שליט"א.

  דורש יחודך |
  הגב
 6. שימו לב מההקלטה שהרב מלמד מתח ביקורת על הרב מרדכי אליהו זצוק"ל זיע"א ולא על בנו הרב שמואל אליהו שליט"א יבלחט"א.
  זה ברור מההקלטה. טעו בפירוש דבריו כשכתבו את המלל בכתבה. ושוב גם הביקורת נגד הרב מרדכי אליהו זצל וגם נגד תלמידיו, שהם קהילה למופת עובדי השם אנשי חסד ומרבים אהבה בישראל, הייתה, לטענתו של הרב מלמד, מבלי שבכלל יודע ומכיר את אותו האיש.

  בנימין פרידמן |
  הגב
  • הרב מלמד כאוב אפשר להבין מתוכן דבריו.
   לגבי הביקורת אני מסכים איתך שהיא גורפת מעליבה וקצת מכלילה.
   מי בוחן כליות ולב?

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 7. לפי דברי הרב משתמע שהרבה מאד מהרבנים הגדולים של דורנו יוצאים טיפשים…

  טיפש |
  הגב
 8. כבוד הרב מלמד,
  אני תלמיד לשעבר של אותו "רב" נוכל ורשע.
  יש לי תמיהה עליך כבוד הרב מלמד, ואני לא מוכן לקבל דברים לא הגיוניים שאמרת.
  אתה טוען שלא הכרת את אותו רב ובאותה נשימה טוען ובטוח בעצמך שרק טיפשים נדבקים ברב כזה בלי לשים לב.
  אני רוצה ליידע אותך בתור תלמיד שלו לשעבר ולא רק אני אלא קהילה שלמה ורבנים רבים בכל הארץ לא שמו לב ולא היה סיכוי לשים לב לשום סימן או רמז למשהו אפילו הקטן ביותר שהוא לא כשר. אלא ההיפך האיש היה נראה צדיק אמיתי עובד השם מהבוקר עד הלילה ומהלילה עד הבוקר. אף אחד לא דמיין פסיק מהתנהגותו שמתבררת עכשיו.
  מחילה שאני אומר לך את זה כבוד הרב. אבל פסילת קהילה שלמה בכינוייה "טיפשים" בזמן שהם שרויים באבל גדול, זה לעניות דעתי פגם גדול באהבת ישראל.
  הרב שמואל אליהו שליט"א הראה בכל המהלכים בימים האחרונים שהוא איש אמת. אם גם אתה, כבוד הרב, איש אמת אני מצפה לראות ממך התנצלות וחזרה בך מהשיפוטיות שהפגנת פה כלפי ציבור גדול מבלי שאתה יודע בכלל מה היה שם.
  אני למשל, ואני יודע שעוד רבים כמוני, לא הייתי מסוגל להתפלל או לישון כבר כמה ימים. תגובתך פגעה בי מאוד והייתה מבחינתי כזריית מלח על פצעיי הטריים.

  בנימין פרידמן |
  הגב
 9. הרב מלמד חכם גדול ודבריו נפלאים ביותר אין לקבל דברים לא הגיוניים עד מתי החרפה והחילול השם הנורא הזה שאנשים קודם מאמינים לרבנים מסויימים ואחר כך נגרם כפירה ח"ו דיייייייייייי לשקר די

  דוד |
  הגב
 10. קצת הבנת הנשמע:

  הרב מלמד לא דיבר על הרב שמואל אליהו.
  הוא דיבר על הרב מרדכי אליהו

  חגי |
  הגב
 11. אני תלמיד טיפש מישיבה מלאה טיפשים גר בעיר שרבה ורוב תושביה טיפשים
  שמעתי מכובד הרב שביקר בישיבתנו המטופשת לפני מספר שנים במסגרת סיור בצפון שערכתם [ בשנת 2011] שהרב אמר למנוול שהוא שמע עליו רק דברים טובים ולחץ את ידו בחום רב
  והאם שקברנו את בנו היקר של מעוז שוקרון [בוגר ישיבתנו] והמנוול בא להספיד גם אתה נוכחת שם ולא שמת לב שהוא פושע
  אז בבקשה ממך חזור בך מדבריך כדי שתוכל להתחיל ולנסות להבין את אשר עובר עלינו כבני תורה כמשפחות וכקהילה ובוודאי בקש את סליחת הרב שמואל אליהו רבה האהוב של עירנו צפת
  ובכלל בשעת שבר מי אמר שאתה הוא זה שצריך להעיר לנו אולי אתה צריך לחזקנו בדברים
  בברכת התורה ולומדיה
  העתק – מחלקת לשון הרע

  תלמיד נוסף שהיה ושמע |
  הגב
 12. אם אותו 'רב' מהצפון היה בקשר גם עם הראשון לציון המקובל הרב מרדכי אליהו ו הוא לא הרגיש כל רע בנוגע אליו אז כנראה זה לא מעיד על שום טיפשות של אף אדם שהאמין לו. הוא היה אחוז מקליפות והיה קשה להבחין בכך. וזה לא שאני חלילה מקטינה את הרב אליהו זצ"ל. ובטח לא להחליש ציבור בעמנו שפגוע מאוד וצריך לעמוד על רגליו.
  לדעתי האנרגיות מצד הנהגת הציבור שלנו צריכות להעריך את מי שמבער את הרע מקרבנו ולחזק את עולם התורה. להבהיר לציבור כמו שהרב שמואל אמר שאין רבנים שהזכות תורתם יכולים להרשות לעצמם לבטל חלק מהתורה

  בת שבע ששון |
  הגב
 13. מצופה היה מהרב מלמד ושכמותו,להיות גדולים בהבנת ותפיסת המציאות,כשם שהם בתורתם,אבל גם כאן חלילה לנו לחקות.כל דברי הרב מלמד,עלינו להתיחס לרבנים עם כבוד,אך גם עם חשיבה מבוקרת,בדברים שלא לכל אחד הבנה בהם,מה שהרב מלמד עשה כאן נקרא בפסיכולוגיה האשמת הקורבן,מנהג,ד חשיבה. זה הינו של ימי הבניים בה במקום להבין מבחינה נפשית,את הקורבנות וךתת להם תמיכה וכיוון,ישנה האשמת הקורבן,המהווה מיגננה,הם טישפים ואילו אני רב חכם ,האחוריות עליהם לא עלי,אלא עליהם.וגם כאן עם כל גדולתו של הרב מלמד,אל לו להתיחס עם תןפעות קליניות במבט,כה לא מקצועי,

  שירן |
  הגב
 14. יכול להיות שהיו צריכים יוצר לשים לב. אבל הקב"ה סתם את עיניהם של מקובלים וגדולי דור )שנתנו לו הסכמות לספריו(.

  במקום לתת קרדיט גדול לרב שמואל אליהו שליט"א על כך שחשף את הפרשה בוחר הרב לתקוף.

  כל הכבוד לרב שמואל על התעוזה.
  לרב זלמן – היינו מצפים לתגובה אחרת.

  הרב לא צודק! |
  הגב
 15. כבוד הרב. לא יפה לדבר ככה! מאות אלפי מעריצים ותלמידים היו לרב עזרא. אפילו אתה נתת לו כבוד ויראת ממנו!! תכתוב מכתב התנצלות לכל התלמידים שלו.

  תלמיד |
  הגב
 16. במחילה מכבוד תורתו
  כתלמיד "טיפש" אני מרגיש שכבודו עבר על "שמוע בין אחיכם ושפטם צדק…"
  התלמידים ה"טיפשים" הוקיעו את אותו רשע מקרבם מיד. וכבודו פשוט פוגע ברגל גסה בקהילה שלמה

  ערן |
  הגב
 17. אל תדון אדם עד שתגיע למקומו. ודאי שלא ראוי לדון אדם שאינך יודע סיבת קרבתו לרש"ע שנתפס. כבוגר הישיבה אני יכול לספר שרבים מבני הישיבה דבקו בו לא בגלל המופתים אלא בגלל הזמנים, הידע התורני, הגמילות חסדים ודברים רבים אחרים שחשבנו שמאפיינים אותו.
  קודם שתטיל תלונותיך על הרב שמואל אליהו, תעז לשאול את השאלה על אביו זצ"ל שתמך ועודד והעריץ את אותו האיש – הרי למדת שלא היה פשוט כלל לזהות את דרכו השקרית של האיש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 18. שלום כבוד הרב.
  אנימאחד התלמידים "הטיפשים" , ככה אתה מכנה אותנו.
  אני מתבייש לקרוא את דבריך, ככל הנראה לא הכרת את אותו אחד אחרת לא החית כותב את הדברים הכ"כ חסרי הגיון.

  תלמיד טיפש שלא שם לב |
  הגב