השבת חוללה: ליצמן יתפטר מחר מהממשלה

עבודות הרכבת אכן התבצעו בשבת האחרונה, אך בעקבות בקשתו של השר הממונה חיים כץ, הן צומצמו עד לכדי רק מה שפיקוח נפש, אך למרות זאת ליצמן צפוי מחר להתפטר מהממשלה

עבודות הרכבת אכן התבצעו בשבת האחרונה, אך בעקבות בקשתו של השר הממונה חיים כץ, הן צומצמו עד לכדי רק מה שפיקוח נפש, אך למרות זאת ליצמן צפוי מחר להתפטר מהממשלה, זאת בעקבות הוראתו של האדמו"ר מגור דרש להפסיק לחלוטין את חילולי השבת.

התפטרותו של ליצמן היא מהממשלה ומשרד הבריאות אך לא מהקואליציה, שם מתכננים לזרז את החקיקה בנושא השבת בכדי למנוע את פירוק הממשלה.

אתמול דיווחנו כאן  ביהדו"ת וש"ס יידרשו קידום חקיקה לפתרון עבודות הרכבת והמרכולים. אם זו תתקל בקשיים מול ישראל. ביתנו וכולנו, יפרשו מהממשלה.

שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן הודיע היום (ו) לראש הממשלה נתניהו כי בכוונתו להתפטר מהממשלה ביום א׳ אם יתקיימו עבודות כלשהן בשבת.

לאחר דרמה ארוכה שהחלה לפני כשבוע בעקבות ההוראה של האדמו"ר לשר ליצמן למנוע את חילולי השבת, אך לאחר מו"מ ארוך שהחל ביום רביעי בשעת צהריים מוקדמת אז נכנס ליצמן יחד עם גפני ללשכת נתניהו, במטרה למנוע את המשבר.

לאחר שנתניהו לא צלח את השיחות המקדימות שהמשיכו גם אתמול אל תוך הלילה, הוא קיבל הבוקר הוראה מהאדמו"ר מגור להתפטר מהממשלה, בעקבות כך שהשר כץ אישר ל-60 עובדים יהודים לבצע עבודות בשבת.

ככל הנראה יהדות התורה תמשיך להיות בקואליציה אך השר ליצמן לא ישמש שר, כדי שעל גבי חבורתו בממשלה לא תתבצע חילול שבת.

ליצמן החליט להקשיח את עמדתו לאור עמדתו הנחרצת של האדמו"ר מגור הרב יעקב אלתר, שהורה לשבור את הכלים. "אני לא רוצה בחירות, יש לציבור שומרי השבת מה להפסיד, זו קואליציה טובה אבל יש דברים שהם מעבר להישגים", אמר ליצמן למקורביו. גם במאמר המערכת של עיתון המודיע נכתב "כי לחרדים יש מה להפסיד מפירוק הממשלה – אך השבת יותר חשובה מהכל".

כמו בהמודיע גם ליצמן הבהיר דברים ברוח דומה: "השבת יקרה לנו וזו האחראיות הגדולה ביותר עבורי לשמור עליה. אין לה בכלל מחיר. כששמירה עליה היא בידי הממשלה, צריך לעשות כל שניתן למנוע את הפגיעה בה, ואם לא אצליח, אין לי מה להיות בה".

על פי "וואלה חדשות", ליצמן תקף את מנהלי רכבת ישראל. "מדובר באנשים ללא רגישות וללא תום לב", אמר. "הם אינם רואים בשבת ערך מהותי. מבחינתם עובדי הרכבת היהודיים לא זכאים למנוחה ולא לזכויות בסיסיות של ערכי משפחה ומנוחה. הפכו את השבת ליום שיפוצים ועוד רוצים שנתמוך בזה".

בפגישה אמש בלשכת ראש הממשלה השתתפו השרים כץ, יריב לוין וזאב אלקין. היא נמשכה במשך שעתיים עד שליצמן עזב בחצות וזאת לאור אי התקדמות במגעים.

העבודות שיתקיימו בשבת במערכת האיתות של הרכבת צפויות להימשך 24 שעות, ומצריכות השבתה כוללת של כל פעילות הרכבת.

גורמים ברכבת, סבורים כי אם יחליטו לדחות את העבודות, זה יהווה עיכוב משמעותי של לפחות 4 חודשים בפתיחת הקו לירושלים – פרוייקט הדגל של רכבת ישראל, שאמור להיפתח בחודש מרס הקרוב.

גורם במשרד העבודה המעורה בפרטי הדיונים אמר לערוץ 2 כי השר כץ ביקש לבחון מחדש את הנתונים לגבי העבודות ברכבת. "הזכרנו להם שבסופו של דבר הם חברה ממשלתית", הסביר. "אבל צריך לזכור שאנחנו הולכים על חבל דק בין פגיעה ברגשות החרדים מול פגיעה בציבור החילוני שיסבול מהפקקים במידה ויידחו העבודות".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ליצמן כל הכבוד לך השבת תחזיר לך ובגדול. ורואים בחוש שלדרעי וגפני לא אכפת שום דבר מהשבת, איזה בושה וחרפה, כנראה שהשבת לא מעניינת אותם רק הכסא והכסף, איזה בושה לחרדים המצביעים להם. ואחרי זה ירצו ששוב נצביע להם בבחירות, אבל... דרעי וגפני לא נשכח לכם את החילול שם שמים שאתם גורמים, הנה במדינת ישראל מחללים את "שבת קודש" ואתם שותקים כבהמות ממש, והכל כאילו בשם הרבנים שלכם שאומרים לכם לשתוק ולא למחות על ה"שבת קודש". כל הכבוד לליצמן על שהוא מכבד את השבת! כנראב שליצמן חוזר בתשובה על שחידוש גזירת גיוס השמד והזומה. הקדוש ברוך הוא יחתר לו חתירה מתחת כסא כבודו ויקבל תשובתו של ליצמן על שנהיה שר בכנסת המינים. עכשיו ליצמן מקדש שם שמים ברבים! איזה זכות גדול!!! ומספרים על המלך מנשה (ממלכי יהודה בסוף תקופת הבית הראשון) שנפל בשבי ביד חיילי מלך אשור. הם הביאוהו לארצם וגזרו את דינו למות. נתנו אותו בתוך דוד של נחושת בעל תחתית כפולה, והחלו להסיק תחתיו את האש. כיוון שראה את מצבו הנואש, התחיל מנשה להתפלל אל כל האלילים והפסילים שהכיר ר"ל. לא היתה עבודה זרה שלא פנה אליה לעזרה, וכמובן, אין קול ואין קשב, והאש ממשיכה לבעור. אז נזכר מנשה שאביו (המלך חזקיהו) לימד אותו בילדותו את הפסוק: "בצר לך ומצאוך... ושבת עד ד' אלוקיך ושמעת בקולו" וגו' (דברים ד', ל'). בדקה 99 החליט מנשה בליבו: אעשה נסיון. אני קורא ומתפלל אל ד'. אם הוא יענה לי ויציל אותי מה טוב. ואם לא הוא וכל שאר האלילים שווים – אין בהם ממש ח"ו. והיו מלאכי השרת סותמין את חלונות הרקיע, שלא תתקבל תפילתו לפני הקדוש ברוך הוא, ואומרין לפניו: רבונו של עולם, אדם שהעמיד פסל בבית המקדש, כלום יש לו תשובה? ענה להם הקדוש ברוך הוא: אם איני מקבלו בתשובה, זוהי נעילת דלת בפני כל בעלי התשובה. מה עשה הקדוש ברוך הוא? חתר לו חתירה תחת כסא כבודו, ושמע את תחינתו והצילו. (מדרש). הרינו למדים, כי אין מצב שבו אדם מרוחק לחלוטין מבוראו. בוודאי שחטאים גורמים לאדם להתרחק, והדרך חזרה ארוכה וקשה יותר, אך תמיד תימצא הדרך, ובפרט באדם שמקדש שם שמים ברבים כמו הרב ליצמן. וכאשר יגיע לחרטה והתשובה, ימצא את השער בשמים פתוח, ואת יד הבורא המושטת אליו לקבלו, להסיר ערלת לבו ולהערות עליו רוח טהרה ממרומים, שתפקח עיניו ונשמתו לראות, ותעיר לבבו להרגיש, כי ד' הוא האלוקים אין עוד מלבדו.

  ליצמן כל הכבוד לך השבת תחזיר לך ובגדול!!! עכשיו רואים בחוש שלדרעי וגפני לא אכפת שום דבר מהשבת, איזה בושה וחרפה, כנראה שהשבת לא מעניינת אותם רק הכסא והכסף יענה את הכל, איזה בושה לחרדים המצביעים להם. ואחרי זה ירצו ששוב נצביע להם בבחירות, אבל… דרעי וגפני לא נשכח לכם את החילול שם שמים שאתם גורמים, הנה במדינת ישראל מחללים את "שבת קודש" ואתם שותקים כבהמות ממש, והכל כאילו בשם הרבנים שלכם [גדולי המועצת] שאומרים לכם לשתוק ולא למחות על ה"שבת קודש".

  כל הכבוד לליצמן על שהוא מכבד את השבת! כנראב שליצמן חוזר בתשובה על שחידוש גזירת גיוס השמד והזומה. הקדוש ברוך הוא יחתר לו חתירה מתחת כסא כבודו ויקבל תשובתו של ליצמן על שנהיה שר בכנסת המינים. עכשיו ליצמן מקדש שם שמים ברבים! איזה זכות גדול!!!

  ומספרים על המלך מנשה (ממלכי יהודה בסוף תקופת הבית הראשון) שנפל בשבי ביד חיילי מלך אשור. הם הביאוהו לארצם וגזרו את דינו למות. נתנו אותו בתוך דוד של נחושת בעל תחתית כפולה, והחלו להסיק תחתיו את האש. כיוון שראה את מצבו הנואש, התחיל מנשה להתפלל אל כל האלילים והפסילים שהכיר ר"ל.

  לא היתה עבודה זרה שלא פנה אליה לעזרה, וכמובן, אין קול ואין קשב, והאש ממשיכה לבעור. אז נזכר מנשה שאביו (המלך חזקיהו) לימד אותו בילדותו את הפסוק: "בצר לך ומצאוך… ושבת עד ד' אלוקיך ושמעת בקולו" וגו' (דברים ד', ל').

  בדקה 99 החליט מנשה בליבו: אעשה נסיון. אני קורא ומתפלל אל ד'. אם הוא יענה לי ויציל אותי מה טוב. ואם לא הוא וכל שאר האלילים שווים – אין בהם ממש ח"ו. והיו מלאכי השרת סותמין את חלונות הרקיע, שלא תתקבל תפילתו לפני הקדוש ברוך הוא, ואומרין לפניו: רבונו של עולם, אדם שהעמיד פסל בבית המקדש, כלום יש לו תשובה? ענה להם הקדוש ברוך הוא: אם איני מקבלו בתשובה, זוהי נעילת דלת בפני כל בעלי התשובה. מה עשה הקדוש ברוך הוא? חתר לו חתירה תחת כסא כבודו, ושמע את תחינתו והצילו. (מדרש).

  הרינו למדים, כי אין מצב שבו אדם מרוחק לחלוטין מבוראו. בוודאי שחטאים גורמים לאדם להתרחק, והדרך חזרה ארוכה וקשה יותר, אך תמיד תימצא הדרך, ובפרט באדם שמקדש שם שמים ברבים כמו הרב ליצמן. וכאשר יגיע לחרטה והתשובה, ימצא את השער בשמים פתוח, ואת יד הבורא המושטת אליו לקבלו, להסיר ערלת לבו ולהערות עליו רוח טהרה ממרומים, שתפקח עיניו ונשמתו לראות, ותעיר לבבו להרגיש, כי ד' הוא האלוקים אין עוד מלבדו.

  לדרעי וגפני לא אכפת שום דבר מהשבת, איזה בושה וחרפה |
  הגב