השבת שהייתה: תגובות חמות בעולם בעקבות התנצלות ישראל לטורקיה; מו"מ לשחרורו של החטוף הישראלי במצרים ומצבו של ראש עיריית עכו שנורה מוסיף להיות יציב • סיכום אירועי השבת

השבת החולפת עברה בצל ביקורו ההיסטורי והמתוקשר היטב של נשיא ארה"ב אובמה. רוב שומרי השבת התעדכנו רק הערב, מוצ"ש, כי התקיימה שיחה טלפונית בין נתניהו לראש ממשלת טורקיה, בעיצומה של פגישת הפרידה בין נתניהו לאובמה, במהלכה התנצל נתניהו בפני ארדואן על אירוע המשט, וזכה לשמוע מהצד השני של הקו: "זו התגובה לה חיכינו". ברחבי העולם התקבלו תגובות חיוביות להתנצלות.

• בסטטוס שפרסם בדף הפייסבוק שלו, הסביר ראש הממשלה מדוע החליט כעת להתנצל בפני טורקיה על אירועי משט המרמרה: "סוריה מתפוררת. המשבר מחריף מרגע לרגע. החלטתי שזה הזמן לשקם את היחסים", כתב נתניהו בניסיון להסביר את ההתנצלות, ששותף שלו, אביגדור ליברמן, כינה אותה דווקא כקטנונית.

• בגזרה אחרת, מצרים, בה כפי שפורסם בסוף השבוע נחטף אזרח ערבי-ישראלי למטרת מו"מ, הודיעו המצרים במהלך השבת כי מתקיים כעת מו"מ לשחרורו של החטוף הישראלי וחטופה נוספת, נורווגית, כאשר החוטפים הבדואים דורשים בתמורה את שחרורו של בן משפחתם שעצור במצרים בחשד להרג שוטרים.

• כזכור, בסוף השבוע שעבר נורד ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, מטווח אפס. מצבו של לנקרי, שנורה בשישי לפנות בוקר, מוגדר כעת יציב והוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בנהריה. אחותו סיפרה השבת כי "אף אחד לא מאמין שניסו לרצוח את האיש הזה". רבים הגיעו לבקרו בבית החולים, ובהם בהם אשת העסקים רעיה שטראוס והשדרן זוהיר בהלול.

• ולזירה העולמית: ספר חדש בארה"ב גורס כי סוכן חשאי אמריקני פלט בטעות כדור לעבר נשיא איראן אחמדיניג'אד, כאשר היה בכנס בניו יורק ב-2006. עֵד לתקרית סיפר שכולם "עצרו ממעשיהם והתבוננו זה בזה. הסוכן התחיל להתנצל". הכדור לא פגע בו, אך הספר גורס כי מהומה גדולה קרתה בעקבות התקרית.

• עוד בזירה העולמית: לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", הרי שסוכנות הביון האמריקנית מסייעת למורדים ברוסיה כדי לבלום איסלאמים קיצוניים ולחזק את החילונים. בנוסף, פרסם העיתון כי ארה"ב נעזרת ברשתות ריגול של ירדן ושל ישראל.

שבוע טוב לכלל הגולשים!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.