השגריר השויצרי ראה את פעילות הארגון בהרי האלפים והזיל דמעה

שגריר ישראל בשווייץ הזיל דמעות

בטקס סיום מחנה 'חיים לילד' בפארפן

שגריר ישראל בשווייץ, מר יגאל כספי, הזיל דמעות רותחות של התרגשות והשתתפות, בטקס סיום מחנה 'חיים לילד' בפארפן, שווייץ, בו השתתף, יחד עם אנשי הסגל של השגרירות.

השגריר, משתתף זו השנה השניה, בטקס סיום המחנה. אשתקד, היה זה האירוע הציבורי הראשון שבו נטל חלק, מיד עם כניסתו לתפקיד. אז, הבטיח כי ישוב ויבוא לטקס בשנה הבאה. גם השנה, נרגש ונסער עד עומק הנשמה, הבטיח להמשיך במסורת ולבוא בעזרת ה' גם בשנה הבאה.

בהוראתו ובהשראתו של השגריר, פעלה השגרירות בתקופה האחרונה, כדי לסייע למחנה 'חיים לילד', המתקיים זו השנה החמש-עשרה בהרי האלפים. המחנה מיועד לחולי ריאה, CF, מונו ועוד, והוא מאפשר למבריאים והוריהם לשאוף אוויר צח ומנוחה. אלה מעניקים להם שיפור סיבולת לב-ריאה, וחודשים ארוכים שבהם אין הם נזקקים להגיע לאשפוזים.

השגרירות פנתה לגורמים ממלכתיים, ממשלתיים ועירוניים בשווייץ, ובין השאר הסדירה מקומות ואתרים שאליהם הוזמנה הקבוצה, חינם או בהנחה דרמטית. קשה לתאר את החוויות שהיו לילדים, ברכבלים השונים המטפסים ומתנדנדים במעלה הרכסים; באתרי הנקיקים והגאיות ובלונה פארק ענק בו חגגו ושכחו עולם וצרותיו.

יו"ר 'חיים לילד', הרב ראובן סקלר, קידם בברכה את השגריר וצוותו, שטרחו ובאו, מרחק שעות רבות של נסיעה, מברן, עד לפארפן, שליד העיר חור, רק כדי להביע הזדהות ולהיות עם הילדים ומשפחותיהם. הוא שיבח את השגריר, על שיצא מגדרו לסייע לילדים, כפרויקט ערכי ראשון במעלה של חסד יהודי אמיתי.

באירוע המרכזי של נעילת המחנה, השגריר צפה במופע של הילדים המבריאים, בו הציגו הילדים יום מחייהם רוויי הטיפולים וההתמודדויות, והוא, כמו כל אחד מהמשתתפים, לא יכול וכנראה לא הרגיש צורך – לכלוא את התרגשותו העמוקה ואת הדמעות היהודיות הרותחות, דמעות של כאב בכאבם של יהודים, של התרגשות והזדהות מעיניו, כמו מעיני כל המשתתפים.

הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן, רב 'חיים לילד', רב מערב בני ברק ודיין בבית דינו של מרן פוסק הדור הגר"ש ואזנר בעל "שבט הלוי" שליט"א, שהשתתף באירוע, השמיע דברים נרגשים על התפקיד הנאצל של שיפור בריאותם של יהודים, והקלה על ההורים. בחגיגה גם התקיים סיום מסכת תענית, על ידי אחד המבריאים, שמחת מצוה של תורה שהביעה את הקשר הרוחני של באי המחנה.

השגריר שמע מכלי ראשון, מילדים ובני נוער, על ההתמודדות שלהם, היומיומית, ועל ההישגים הברוכים שהם מעפילים ומגיעים אליהם בסייעתא דשמיא, למרות שהם נאלצים להשקיע זמן בעיסוק בבריאותם. הוא הטעים, כי סבר לבוא ולחזק, אך ראה ושמע איך הילדים מתמודדים וממלאים את יומם בעיסוק האישי ובכל זאת עמלים עוד וגודשים אותו בהצלחות, וזה מחייב את כולנו, לנצל את הזמן לעשיה חיובית.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איכסס… כתבה מגמתית שבאה להאדיר יו"ר שמתרים כספים בעיקר לחשבון הבנק שלו בשוויץ ואחוז קטן לארגון שלכאורה הוא הקים. זלזול לקוראים וזלזול גדול יותר לאלה שתורמים וחושבים שהכסף ממן ילדים חולים.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. "שגריר ישראל בשוויץ" או "השגריר השוויצרי" – יש בכלל יצור כזה מוזר: "מדינת ישראל"? בני תורה התעוררו הנה הוא מגיע – מנחם

    מנחם |
    הגב