השדרן הקריא מכתב של האדמו"ר – ונקרא לנזיפה

השדרן הוותיק אורי רווח הקריא ב'כאן מורשת' מכתב של הרבי מלובביץ', בקשר לדיון על מצעד התועבה, ונקרא לשיחת נזיפה

אמש, שדרן הרדיו הוותיק אורי רווח נקרא לשיחה עם מנהלת התכניות בתחנת הרדיו 'כאן מורשת', לימור גריזים מגן, זאת בעקבות הקראת מכתב של הרבי מלובביץ' בתוכניתו במוצאי השבת האחרונה.

את המכתב הקריא רווח, חסיד חב"ד, כחלק מהדיון הציבורי סביב סוגיית מצעד התועבה, ובמכתב מבהיר הרבי בשורה של טיעונים, כי לא מדובר בנטייה "טבעית" ובלתי ניתנת לשינוי, כי אם בדבר שניתן לטפל בו.

בין היתר כתב האדמו"ר לצעיר שפנה אליו: "אמנם כל הברכות נובעות מאת ה', אבל האדם צריך לעשות מה שדרוש בסדר הטבעי. בעניין הבעיה האמורה, אתה בוודאות יודע על רופאים ופסיכיאטרים שמטפלים בזה, ושהצליחו במקרים רבים. ידועים לי על מספר מקרים של אנשים שהייתה להם הבעיה הזאת, אבל בסופו של דבר התגברו עליה, התחתנו והקימו משפחות".

אלא שמפיק התכנית, שהסתבר ששייך לקהילת התועבה, ששמע את המכתב, חש נפגע והתלונן בפני מנהליו בתאגיד. בנוסף הגיעו לתאגיד תלונות ממאזינים, שלטענתם חשו נפגעים מהקראת המכתב בדרך זו.

בעקבות התלונות נקרא רווח לשיחה, ובה צוינו בפניו התלונות שנשלחו בנושא. עם זאת, מקורות בתאגיד ציינו ל'ערוץ 7' שלא מדובר היה בשיחת נזיפה.

חבריו של רווח סיפרו כי הוא חש שלם לחלוטין עם הקראת המכתב, וכי לטעמו תפקידה של תחנת רדיו דתית הוא להשמיע דעת תורה בכל הנושאים.

מ'כאן מורשת' נמסר בתגובה: "שידורי הרדיו של כאן מספקים מענה וביטוי לגוונים השונים המרכיבים את החברה הישראלית. בכל אחת משמונה רשתות הרדיו בתאגיד השידור הציבורי מוצגים קולות, השקפות ופנים שונים, אשר אינם מתיישבים בהכרח עם אלה של חלקים אחרים בציבור. אין דעה שאינה לגיטימית ואף עמדה לא תושתק, כל עוד היא מושמעת בהקשר הנכון, אינה מסיתה והבאתה עומדת בכללי הקוד האתי של התאגיד.
"כאן מורשת", התחנה החרדית דתית ציבורית, עוסקת בשידוריה במגוון נושאים העומדים במרכז סדר היום הציבורי. בהם נושאים שהתקשורת החרדית האחרת נמנעת מהם במופגן. הטיפול יכול להיות בהקשר העיתונאי או לחילופין בהקשר ההלכתי, בתוכניות המשלבות שיח של רבנים עם המאזינים. כך טופל גם נושא מחאת השוויון של קהילת הלהט"ב.
"בשורת התוכניות שסיקרו את הנושא הושמעו עמדות מנוגדות והובאו זוויות שונות של המחאה. כך בתוכניות כמו תכנית הבוקר "מנדי וביתאן", בתכניתו של נדב הלפרין "אש זרה" ובתוכניות שו"ת שונות, העניין עלה וטופל. בתוכנית "מלווה מלכה", הושמעה עמדת הרבי מילובביץ' בעניין, באמצעות מגיש התוכנית שהקריא מכתביו של הרב. "מלווה מלכה" היא תוכנית ותיקה אשר משודרת כבר עשרות שנים, ומהותה הוא לספק למאזינים מעבר מהנה ונעים – לא פוגעני ומכיל – מן השבת אל החול. כאן מורשת עושה שימוש בכלים העומדים ברשותה בכדי לוודא כי התוכנית תקפיד על אופייה הערכי ועל כללי השידור הציבורי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל הלהטבי"ם לעיר נפרדת, שיפסיקו להציק לציבור הנורמטיבי.

    או שילכו לרופא

    יהודי |
    הגב