השוואה מקוממת בין גזיזת השיער בשואה לבית הספר החרדי

הסרטון שמכה גלים ברשת: מחנכות בבית הספר בית יעקב בשכונת לייקווד שבארצות הברית מודדות את אורך השיער באופן משפיל לעיני כל הכיתה, כתנאי לקבלתן לבית הספר המקומי, אך היו מי שהשוו את התיעוד המשפיל לשואה

הרשתות החברתיות בארה"ב סוערות סביב סרטון שמכה גלים ברשת בו נראו מחנכות בבית הספר בית יעקב בשכונת לייקווד שבארצות הברית, כשהן מודדות את אורך השיער באופן משפיל לעיני כל הכיתה, כתנאי לקבלתן לבית הספר המקומי. התגובות לא איחרו לבוא, והיו כאלו שהקצינו כשהשוו בין התמונות של התיעוד מבית הספר החרדי לגזיזת שערן של נשים בשואה.

בכלי התקשורת בארצות הברית, התיעוד המצורף עורר כצפוי סערה, באתר החרדי הגדול בעולם the yeshiva world, ציטטו את טענות ההורים שלא מבינים מדוע היה הכרחי לבצע את המדידה אל מול כל הכיתה, וזאת במקום לשלוח מכתבים עם הוראות ברורות על הכללים המקובלים בבית הספר.

במכתב שנשלח להורים על זמני בדיקת כינים ואורך השיער צוינו בין היתר שעות הבדיקה. ובסרטון נראת אשה מודדת עם סרגל את אורך שיערן של הבנות. כאמור, התיעוד מעורר זעם רב ברשת החרדית הבינלאומית, אך היו מי שלקחו את הכעס צעד אחד רחוק מדי והשוו בין השואה לבין הליך בדיקה השמרני בבית הספר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.