השוטרים בלמו את ח"כ פרוש

ח"כ מאיר פרוש הגיע לביקור בישיבת "עוד יוסף חי" ישיבה עליה השתלטו כוחות צה"ל ומג"ב לפני כתשעה חודשים. ח"כ פרוש נבלם ע"י קציני המגב מלהיכנס למתחם הישיבה.

ישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר, קיבלה היום חיזוק בעת ביקורו של ח"כ מאיר פרוש במקום, ישיבה עליה השתלטו כוחות צה"ל ומג"ב לפני כתשעה חודשים.

תחילה הגיע פרוש לביקור בבית המדרש הזמני של הישיבה, שם התרשם מהתנאים הקשים שבהם שוהים התלמידים כרגע, אך ראה כי הלימוד אינו פוסק, ונפגש עם אנשי הצוות והתלמידים.

לאחר סיור קצר במשרדי הישיבה וחדר האוכל, הנמצאים גם הם בתנאים לא פשוטים מאז נתפס מתחם הישיבה, המשיך הסיור למבנה הישיבה התפוס על ידי שוטרי המג"ב. כוח של שוטרי מג"ב יצא לקראת המבקרים, והקצין במקום הודיע שאסור להיכנס למבנה ואף אסור לעמוד לידו, אף לא מחוץ לגדר התוחמת את חצר הישיבה.

ח"כ פרוש ביקש לשוחח עמו ביחידות, הסביר לו שהוא חבר כנסת וכן שמשרד הביטחון התחייב במכתבים רשמיים שאין מניעה שהתלמידים יכנסו ויתפללו בבית הכנסת שבתחומי הישיבה. למרות זאת התעקש הקצין והכניסה למתחם הישיבה לא התאפשרה.

יש לציין כי ח"כ פרוש ביקש לפני כשמונה חודשים לקיים דיון דחוף בוועדת חוץ וביטחון על תפיסת הישיבה וסגירת בית המדרש, אך למרות פניותיו, עד היום לא כונסה הוועדה.

לאחר הביקור בישיבה, המשיך ח"כ פרוש לביקור בתלמוד התורה של יצהר, שם פגש בר' יהודה ליבמן מנהל תלמוד התורה, והתרשם עמוקות מרמת הלימודים הגבוהה של התלמידים.

"הגענו לחזק את לומדי התורה ביצהר", אמר ח"כ הרב פרוש לאחר הסיור, "למרות התחייבויות משרד הביטחון שלא יהיה מניעה להיכנס ולהתפלל, לא התאפשרה הכניסה לישיבה, ועל כך נאמר – טוב מראה עיניים".

"בכוונתי להמשיך ולפעול אם ירצה ה' בעניין. לא יתכן כי מדינת ישראל תשתלט על בית מדרש ותמנע את לימוד התורה. אני מקווה שבביקור הבא הישיבה כבר תפעל במקומה הקבוע, תפרח ותשגשג", הוסיף פרוש

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.