"השוטרים נכנסו עם הבגדים וחילצו את החרדים"

שוטרים מתחנת ראש פינה חילצו אתמול (רביעי)בני משפחה חרדית שנסחפה בנהר הירדן, עד ראייה: "השוטרים נכנסו עם הבגדים, הנעליים, האקדח והטלפון לתוך המים הגועשים"

בימים אלו כשהמוני חרדים גודשים את הנחלים בצפון, פועלים משטרת ישראל ומתנדבי יחידות החילוץ המשטרתיות לתת מענה במידת הצורך למטיילים.

אלון איתן מדריך טבע יצא לטייל בנהר הירדן שם נתקעו משפחה חרדית בלב הנחל הגועש, ומחמיא למשטרה על היחס האוהד והסלחני של השוטרים למטיילים החרדים שנסחפו בנחל הירדן. "אני יודע שקל לרדת על המשטרה אבל הנה סיפור סיפור קטן מאתמול שממחיש שיש שוטרים טובים שהלב שלהם במקום הנכון. רס"ב תלש ווסמן ורס"ר ראמי גאנם מתחנת ראש פינה הם שניים כאלה".

אלון  ירד עם כמה חברים לשכשך את הרגליים באחת הפינות הנידחות והיפות של הירדן ההררי שם ישנם מקומות  בהם הזרם הופך לחזק וגועש. כשזה קורה אי אפשר להישאר עומד מבלי להיסחף. "בזמן שאני וחבריי משתכשכים במקום בטוח, לא היינו מודעים לכך שחבורת אברכים שהגיעה לפנינו נלכדה במעלה הנהר". הוא מתאר, "החבורה פסעה טיילה במים בזמן שהנהר היה רגוע, ונקלעה למצוקה במקום שאין ממנו נקודת יציאה כשהמפלס לפתע עלה והזרם התחזק. הם נשארו לכודים במים, נאחזים בצמחיה מבלי יכולת לצאת מהנהר. אחד מהם שהיה קרוב ליציאה הצליח לצאת, להתקשר ולהזעיק עזרה".

אלון ממשיך ומתאר את פרטי האירוע,"וכך לפתע הופיעו מולנו שני השוטרים, תלש ווסמן וראמי גאנם, ומול עינינו המשתאות נכנסו עם הבגדים, הנעליים, האקדח והטלפון לתוך המים הגועשים. השוטרים הלכו כמה עשרות מטרים במים, באומץ לב ובנחישות, וחילצו בזה אחר זה משהו כמו עשרה בחורים".

אלון מספר עוד כי "גם כשהכל הסתיים השוטרים לא נזפו, לא הטיפו, לא שפטו. רק חייכו ואיחלו לבחורים בריאות והמשך טיול נעים והלכו לדרכם מבלי לצפות לפרס". ווסמן, גאנם – יצאתם גדולים!", הוא מחמיא.

  

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.