השוטר הדרוזי הובא למנוחות: עשרות חרדים השתתפו

רס"מ זידאן סיף, שוטר התנועה אשר חירף נפשו להצלת חיים ונרצח בפיגוע בבית הכנסת בירושלים, הובא בשעה זו למנוחות בבית העלמין בג׳ת יאנו, רק חרדים בודדים הגיעו לחלוק לו כבוד

רס"מ זידאן סיף, שוטר התנועה אשר חירף נפשו להצלת חיים ונרצח בפיגוע בבית הכנסת בירושלים, הובא בשעה זו למנוחות בבית העלמין בג׳ת יאנוח. סיף, בן 30 במותו, הותיר אחריו אישה, תינוקת, הורים וחמישה אחים. הוא התגייס בחודש אפריל 2011 למשטרת ישראל ושירת כסייר תנועה במחוז ירושלים. לאחר מותו הועלה לדרגת רס״מ.

בתחילה דובר על התארגנות של מאות חרדים שיבואו להלווית השוטר שחירף את נפשו והציל מתפללים רבים ממות , אולם בסוף נדמה כי התוכניות השתבשו והכותרות בכלי התקשורת היו מוגזמים.

אלפים ליוו אותו בדרכו האחרונה. בהלוויה לקחו חלק בני משפחת סיף, נשיא המדינה ראובן ריבלין, השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו, נכבדי העדה הדרוזית, קצינים, מפקדים, לוחמים ושוטרים.

. .

 

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אמר בהלוויה: "זידאן חתר למגע, כי ככה התחנך. הוא גאווה לכם, לבני העדה, למשטרה ולעם ישראל. הערכים שהנחלתם לו הניעו אותו להגן, והוא נפל בהגנה על מדינת ישראל. גדלים פה אנשים עם ערכים וחלקם לצערנו משלמים בחייהם. יש לנו את שותפות הגורל הזו. יחד נילחם במרצחים שרצחו יהודים עטופים בטליתות".

 

ח"כ אלי ישי (ש"ס) נשא דברים בשם תושבי שכונת הר נוף בירושלים ומתפללי בית הכנסת שבו היה הפיגוע: "כולנו דומעים עם בני המשפחה. באנו לחלוק כבוד אחרון לגיבור גדול שמסר את הנפש. הרב עובדיה כתב פסק הלכה שחייל או שוטר שמסר את הנפש, אומרים עליו אשכבה בבית הכנסת. זכרך נחקק בליבנו לנצח נצחים".

"זידאן נכנס ללב התופת הרצחנית, ללא מורא, ללא חשש ובעוז רוח. סיכן עצמו למען בטחונם של אזרחי ישראל. פעילותם של זידאן וחבריו, הצילה את המצב. בתגובה מהירה ומקצועית, נמנע הרג נוסף וכוונותיהם הזדוניות של המחבלים להרחיב את הפיגוע נגדעו", ספד לו המפכ"ל.

"עם ישראל חב לזידאן חוב עמוק. חוב עמוק לאדם ולשוטר המצוין הזה, חוב לזכור את גדולתו, את דרכו, את אופיו, האמונה בצדקת הדרך, את גבורתו ואומץ ליבו. זו מורשתו של זידאן, וככזו היא נצחית. עוצמתו של זידאן הגיבור מחזקת ומאחדת אותנו לכדי משפחה אחת. ניתמך ונתחזק לאור זכרונו ומורשתו של שוטר עשוי ללא חת. משטרת ישראל ומדינת ישראל כולה מרכינה ראש בפני גדולתו של אדם אשר הקריב את חייו למען בטחונה״.

דרוזי 2 הדרוזי

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לא ידעתי איפה הלויה ואיך מגיעים לשם
    אם זה היה בירושלים כולם היו הולכים כי הוא גיבור

    יהודי |
    הגב