השוטר שהיכה את החייל האתיופי: זרקו אותי לכלבים" (וידאו)

לפני כחודש וחצי פורסם סרטון שבו נראה שוטר מכה חייל ממוצא אתיופי בחולון. הסרטון הצית את מחאת בני העדה האתיופית שהגיעה לשיאה בשתי הפגנות סוערות בירושלים ובתל אביב – עתה כחודש לאחר הסערה מדבר השוטר לראשונה וחושף את גרסתו – צפו

זוכרים את הסרטון שהצית את מחאת בני העדה האתיופית? קבלו את הגרסה של השוטר שלראשונה העניק ראיון לערוץ 2 והציג את גרסתו לאירוע שהביא להדחתו מהמשטרה.

באדיבות רשת

לפני כחודש וחצי פורסם סרטון שבו נראה שוטר מכה חייל ממוצא אתיופי בחולון. הסרטון הצית את מחאת בני העדה האתיופית שהגיעה לשיאה בשתי הפגנות סוערות בירושלים ובתל אביב – הפגנות שהובילו לפציעתם של עשרות שוטרים ומפגינים.

 

"התחושות קשות, אני מרגיש שאין עם מי לדבר", הוא אומר. "אין אף אחד שיבוא לטובתי, לקראתי, שיבין באופן אובייקטיבי את כל מה שהיה". עם זאת, למרות הקשיים שעמם נאלץ להתמודד מאז התקרית, הוא לא מתחרט על מעשיו וטוען שגם בדיעבד לא היה נוהג אחרת. "אני יודע שפעלתי כחוק, אני לא מתבייש בשום דבר", הוא אומר.

 

עורכי דינו של השוטר, אורן בועז ואהרון רוזה, שלחו את הסרטון המדובר למומחי וידאו שהגדילו והאטו את הצילום ברגעים הרלוונטיים לאירוע. חדשות 2 חקרו  את השוטר מול הסרטון וביקשנו ממנו לתאר את מה שעבר עליו."רואים שאני מסובב לו את האופניים ואז רואים את הדחיפה שלו", הוא מתאר. "דחיפה, דוחף שוטר בכתף. מיד הודעתי לו שהוא עצור, התחלתי בביצוע מעצר. זה ניסיון השתלטות חוקי לחלוטין לפי כל הנהלים של המשטרה. הייתי צריך לנטרל אותו, למנוע את הפגיעה שלו בי".

 

 

לאחר פרסום הסרטון בחדשות 2 Online נפתחה חקירת מח"ש וזמן קצר לאחר מכן הודיע מפכ"ל המשטרה מול המצלמות על פיטוריו של השוטר. "שמעתי על הפיטורים מחבר ששלח לי הודעה", מספר השוטר. "אני פותח את הסרטון ורואה את המפכ"ל מודיע בפומבי שאני מפוטר. אף אחד מהמשטרה לא הודיע לי שאני מפוטר. קיבלתי את זה כרעם ביום בהיר".

 

"זרקו אותי לכלבים", הוא אומר . "כל עניין הפיטורים שלי הרגיש לי באופן מאוד חד כמו תהליך פוליטי שהולך על פי דעת הקהל. בעצם לא היה כל קשר לעובדות של מהלך האירוע ושום קשר בכלל לחוק. אני חושב שהפוליטיקה נועדה לפוליטיקאים וראש ארגון, לדעתי, היה צריך לחכות למסקנות של המחלקה שמתעסקת בתיק".

 

עורך דינו של השוטר י', אהרון רוזה, מבהיר כי המטרה שלו כעת היא להשיב את השוטר לעבודתו. "אנחנו מתכוונים להילחם על חזרתו למשטרה", הבהיר. "עכשיו, בעקבות קבלת הסרט עם ההגדלות ועם ההילוך האיטי, הסרט הזה תומך לחלוטין בגרסת השוטר".

 

"גם אם הטריגר של ההפגנות היה האירוע, זה לחלוטין לא קשור אליי", אומר י'. "אני לא אדם גזען, אני מתעב אנשים גזענים. חשוב לי להגיד שישנה אפליה בישראל והייתי מודע אליה, אבל הקישור שעשו ביני לבין האירוע שלי לבין כל המחאה המוצדקת של בני העדה הוא לחלוטין לא נכון. אני מרגיש שכל הקושי של עדה שלמה נפל על כתפיים של אדם שלא קשור לזה".

 

גם אם האלימות שהפעיל השוטר לא נבעה ממקום גזעני או מפלה, הסרטון הזה היה הזרז, המפתח לתיבת הפנדורה שבתוכה, במשך שנים, הצטברו תחושות קשות של אפליה, גזענות ותסכול. גם אם במח"ש הוחלט כי השוטר פעל כראוי, זה לא יהפוך את הכעס של בני העדה לפחות מוצדק.

 

"עצרו אותי בפראות, באמצע הכביש בתל אביב, עם נשק דרוך לראשי": אהרון נועם נעצר פעמיים בתוך עשר שנים בחשד לאותו פשע – רצח האסיר יוני אלזם בכלא. לפני שלושה שבועות עצרה אותו שוב המשטרה בתרועה רמה ואף בישרה כי פיענחה את הרצח, אך אתמול (חמישי) הוא שוחרר ממעצר. נועם טען כי המשטרה רודפת אותו: "אני מתכוון בכל כוחי לתבוע את משטרת ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.